Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

swissQprint na Fespie. Bezpośredni druk na szkle

Firma swissQprint zaprezentowała na targach Fespa nowe, kompleksowe rozwiązanie do druku płaskiego UV na szkle. Obejmuje tak zwaną opcję szkła oraz zestaw farb o zoptymalizowanej przyczepności.

 

Szczególnie w aranżacji wnętrz hitem są indywidualnie drukowane elementy szklane: panele kuchenne, ścianki działowe, szklane drzwi, okładziny wind, ścianki prysznicowe, murale itp. swissQprint przygotował ciekawy pakiet dla usługodawców w tej dziedzinie – lub dla tych, którzy planują nimi zostać. Jest nim mechaniczne rozwiązanie dla wydajnego, czystego procesu, uzupełnione zestawem atramentów zapewniającym optymalną przyczepność.

 

Opcja szkła zapewniająca wydajność i czystość

Obrotowa krawędź ogranicznika z pięcioma płynnie regulowanymi ogranicznikami poziomymi zapewnia dokładne pozycjonowanie płyt szklanych na stole drukarskim. Silne podciśnienie utrzymuje nośnik poprzez papier ochronny i wyłapuje atrament wydrukowany na krawędzi. Stół drukarski pozostaje czysty, a operator przewija papier po naciśnięciu przycisku za pomocą opcji rolki. W ten sposób czas przygotowania między zadaniami jest krótki.

Zestaw farb, zoptymalizowany pod kątem druku na szkle, oferuje nie tylko kolory procesowe, ale również jasne, a także kolor biały i lakier. Nie jest wymagany promotor adhezji, co sprawia, że ​​jeden etap procesu jest zbędny. Lakier przeznaczony do uszlachetniania, na przykład do uzyskania efektu częściowego oszronienia szkła lub efektu połysku.

Nowe rozwiązanie pozwala zarówno nowym, jak i dotychczasowym użytkownikom swissQprint na podchwycenie trendu i wyspecjalizowanie się w bezpośrednim druku na szkle. Drukarki swissQprint LED można doposażyć w opcję szkło i zestaw farb o zoptymalizowanej przyczepności. Tym samym swissQprint po raz kolejny dotrzymuje obietnicy ciągłego oferowania użytkownikom nowych możliwości.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama