Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Druk na tekstyliach według Rolanda

 

Uwielbiamy piękne tkaniny, niespotykany wzory i koszulki z nadrukiem. Dzięki nowoczesnemu drukowi na tekstyliach możliwe jest uzyskanie żywych barw i wzorów, które uradują każdego fashionistę. A to tylko czubek góry lodowej zastosowań druku na tekstyliach. Niedawno na rynku pojawiła się nowa multifunkcjonalna sublimacyjna maszyna Roland Texart RT-640M, dzięki której tworzenie przyciągających wzrok tkanin będzie jeszcze łatwiejsze niż do tej pory.

 

Druk na tekstyliach przeżywa czas rozkwitu. Żyjemy w czasach, w których najważniejsze jest przyciągnięcie wzroku, nieważne czy flagą reklamową czy niecodziennym strojem. Jednak, aby wykonać zjawiskowy nadruk na tkaninie, potrzebne jest urządzenie, które nie tylko podoła zadaniu, ale również stworzy wydruk dobrej jakości, odporny na warunki atmosferyczne czy coś tak prozaicznego jak pranie. Sprostać może temu maszyna Roland Texart RT-640M, która jest najnowszym produktem z serii Texart tego producenta. Urządzenie to jest przystosowane do drukowania bezpośrednio na tkaninach na bazie poliestru oraz na transferowym papierze przeznaczonym do sublimacji i to przy użyciu tego samego atramentu u RIPu.

 

Tkanina na życzenie

W dzisiejszych czasach priorytetem często staje się druk na życzenie oraz krótkie serie. Urządzenie Texart RT-640M jest elastycznym, cyfrowym rozwiązaniem, które umożliwia szybkie dostarczenie różnorodnych produktów końcowych przeznaczonych dla producentów oznakowania, odzieży sportowej, marek modowych, wytwórców dekoracji wnętrz czy też artykułów promocyjnych produkowanych z różnorodnych tkanin. Ilość aplikacji jest zależna tylko od kreatywności użytkownika. Dzięki maszynie można bowiem wydrukować zarówno flagę reklamową jak i tkaninę na sukienkę od wielkiego projektanta. Texart RT-640M może być również sparowany z próżniowym urządzeniem 3D, umożliwiającym tworzenie trójwymiarowych obiektów reklamowych.

 

Kreatywność bez granic

Podczas drukowania bezpośrednio na tkaninach poliestrowych trzeba wziąć pod uwagę ich różnorodność. Maszyna może zadrukowywać zarówno z jednej jak i z obu stron takie materiały jak flagi, tkaniny mesh, backlit, woale, tkaniny blokujące i banery. Nowy produkt firmy Roland może drukować nawet na najcieńszych tekstyliach. Specjalnie zaprojektowany atrament Roland Textar przeznaczony do urządzeń sublimacyjnych producenta zapewnia szybkie schnięcie zadrukowanych tkanin. Dzięki nim urządzenie to może także drukować w bardzo szerokim gamucie kolorystycznym. W efekcie wydruki charakteryzują się intensywnymi czerniami, wyraźnymi pomarańczami i fioletami, a także przyciągającymi wzrok kolorami fluorescencyjnymi. Urządzenie jest też zdolne do druku delikatnych pastelowych kolorów, niezwykle nasyconych barw, delikatnych gradacji kolorystycznych czy niezwykle wyrazistych obrazów. Maszyna jest wyposażona w oprogramowanie ErgoSoft Roland Editio 2 RIP, które po raz pierwszy zostało wykorzystane w urządzeniu do druku na tekstyliach. Dzięki szerokim zastosowaniom i prostej obsłudze Texart RT-640M urządzenie, które doskonale sprawdzi się w przedsiębiorstwach, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z drukiem na tekstyliach.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama