Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

44 nagrody dla Samsunga

Firma Samsung zdobyła 44 nagrody Innovation Award na targach CES 2021, w tym szczególne wyróżnienie Best of Innovation. Wśród nagrodzonych urządzeń znalazło się także kilka premierowych produktów z dziedziny wyświetlaczy, w tym nowy 110-calowy Samsung Micro LED. Rozwiązanie to zostało wyróżnione wspomnianą nagrodą Best of Innovation za innowacyjne funkcje, oferujące użytkownikom całkowitą kontrolę nad urządzeniem. Wyposażono go w 24 miliony indywidualnie sterowanych i samoświecących diod LED oraz procesor MicroLed, czego efektem jest wysoka jakość obrazu. Oprócz tego dzięki nowoczesnemu designowi, wyświetlacz idealnie wtapia się w otoczenie niezależnie od tego, czy ekran jest włączony, czy wyłączony.

Wśród rozwiązań Samsung nagrodzonych w programie CES 2021 Innovation Awards

znalazł się także 85-calowy telewizor Neo QLED QN900A, wyposażony m.in. w napędzany sztuczną inteligencją (AI) Procesor NEO Quantum oraz nową technologię źródła światła, gdzie każdy moduł po LED emituje własne światło. Ponadto wyróżniono usługi oferowane przez firmę, jak np. ułatwienia w dostępie do funkcji Smart TV - tegoroczne modele QLED i Neo QLED firmy Samsung wykorzystują najnowsze rozwiązania w zakresie technologii i AI, takie jak m.in. Caption Moving (przesuwanie napisów), Sign Language Zoom (zbliżenie tłumacza języka migowego) i Multi-Output Audio (dźwięk z wielu wyjść).

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama