Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-14.01.2021 · Viscom, Düsseldorf

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

Digital Signage & LED

Wirtualne eventy

Dostawca rozwiązań cyfrowych Keck oferuje nowe możliwości indywidualnej komunikacji z klientem dla wszystkich firm, szczególnie tych, których działalność została zablokowana przez sytuację epidemiologiczną.

więcej »

W oku cyklonu

Pekińskie biuro meteorologiczne BMB zleciło międzynarodowemu studiu projektowemu Clickspring zaprojektowanie wszechstronnego studia wielopoziomowego. Projekt miał za zadanie odzwierciedlać warunki pogodowe – wiatr, deszcz czy temperaturę, którym odpowiadają stworzone wzory.

więcej »

Sprzedaż wzrosła o 10%

Testy rozwiązań digital signage w sklepie z żywnością organiczną i naturalną doprowadziły do 10-procentowego wzrostu sprzedaży w sklepie Earth Fare w Charlotte w Północnej Karolinie.

więcej »

Australijski parlament z digital signage

142 ekrany digital signage zainstalowane zostały w nowych, jak i tych zabytkowych budynkach Parliament of Victoria w Australii. W 2016 r. parlament zainicjował duży projekt stworzenia dwukondygnacyjnego budynku, który zapewniłby dodatkową przestrzeń biurową dla 102 posłów.

więcej »

Ściana video na jachcie

Ściana wideo wykonana z 25 wyświetlaczy Philips X-Line z serii 55 cali została zainstalowana w terminalu statku wycieczkowego w jednym z największych i najbardziej ruchliwych portów w Zeebrugge w Belgii.

więcej »

Kolorowy wyświetlacz E-Ink

 Podczas konferencji Wacom Connected Ink w Japonii E-ink zaprezentował nowy typ ekranu – Print-Color e-paper. Nowy e-papier przypomina swym działaniem klasyczny ekran TFT. Potrafi wyprodukować odrębny kolor dla każdego piksela wyświetlanego na ekranie.

więcej »

McDonalds z digital signage

McDonalds nie próżnuje, jeśli chodzi o innowacje. Sieć fast foodów wdrożyła kilka lat temu cyfrowe tablice menu i kioski do dokonywania własnych zamówień. Teraz chce również wykorzystać digital signage na zewnątrz poprzez cyfrowe wyświetlacze drive-thru.

więcej »

Wisła i Ledy

Krakowski klub piłkarski, Wisła Kraków, znalazł sposób na spłacenie 1,2 mln złotych długu. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski nie wyklucza możliwości spłaty części zadłużenia Wisły wobec gminy, poprzez zakup przez klub band reklamowych na miejski stadion przy ul. Reymonta.

więcej »

W amerykańskim stylu

Wyświetlacze microLed marki Sony Crystal Led trafiły właśnie do studia niezwykle popularnej telewizji FOX News. Zapewnią one niezrównaną jakość obrazu przy świetnym kontraście i wysokim zakresie dynamiki. System wyświetlaczy Sony CLed zainstalowano w nowo uruchomionym studiu FOX w Turcji.

więcej »

Kinowa rewolucja

Cineplex Digital Media z siedzibą w Toronto zawarła umowę na zarządzanie siecią digital signage dla AMC Theatres, która jest największym operatorem kin na świecie. Cineplex będzie w ten sposób ulepszał sieci cyfrowe AMC w około 630 lokalizacjach w całych Stanach Zjednoczonych, w tym do oznakowania kasowego, tablic menu i innych oznakowań pomocniczych.

więcej »

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama