Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Digital Signage & LED

Nietypowa instalacja LED. Rzeka czy wąż?

Ciekawe zastosowanie diody LED można podziwiać w projekcie chińskiej firmy Ocolor, która ma tendencję do publikowania filmów i zdjęć z dwu- i trzywyrazowymi dosadnymi opisami.

więcej »

Piłka nożna kobiet. Nowa odsłona brytyjskiej ligi

Brytyjska firma holdingowa Barclays odcina grubą linią niekorzystny sezon w piłce nożnej kobiet, mając nadzieję na lepszą przyszłość. Na budynku globalnej siedziby w Londynie firma wyświetliła imponujące zdjęcia 12 zawodniczek Barclays Womens Super League.

więcej »

Mniej znaczy więcej. Kreatywna ekologia

Na początku listopada ruszyła kampania edukacyjna Grupy Veolia, firmy dostarczającej ciepło systemowe. Projekt ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej Polek i Polaków.

więcej »

Konferencja OOH. #DataDrivenDOOH 2023

28 listopada 2023 roku odbędzie się Konferencja #DataDrivenDOOH 2023, najważniejsze wydarzenie dotyczące rozwoju cyfrowego sektora OOH. Kongres odbędzie się w dwóch wymiarach, stacjonarnie w Warszawie oraz w formie online.

więcej »

Kampania na 600-lecie miasta. Historia Łodzi na ekranach AMS

Na łódzkich przystankach i na terenie centrum handlowego Manufaktura, mieszkańcy i turyści mieli okazję odkrywać fascynującą przeszłość Łodzi oraz poznać interesujące ciekawostki na temat miasta. Wszystko to dzięki stworzeniu i emisji dedykowanego materiału z okazji obchodów 600-lecia Łodzi, który AMS wyświetlał na swoich outdoorowych i indoorowych nośnikach.

więcej »

Wygodnie i odpowiedzialnie, czyli jak?. 24. edycja konkursu Galerii Plakatu AMS

Konkurs Galerii Plakatu AMS już od prawie dwóch dekad zwraca uwagę na istotne tematy społeczne i kulturalne, zachęcając artystów do tworzenia mocnych, pobudzających do refleksji plakatów. Zwycięskie prace pojawiają się corocznie w największej istniejącej galerii sztuki, jaką jest przestrzeń miejska. W tym roku ruszyła 24. edycja konkursu, której partnerem głównym została Grupa Żabka, a partnerem wspierającym Miasto Stołeczne Warszawa.

 

więcej »

Reklama dopasowana do pogody. Sprite zwiększa widoczność

Sprite, marka należąca do The Coca-Cola Company wykorzystuje triggery na cyfrowych nośnikach AMS. Reklamy wyświetlane na Digital Citylightach, które automatycznie dostosowują swoją kreację do pogody to kolejny przykład wykorzystania elastyczności medium i optymalnego dopasowania treści w Digital OOH.

 

więcej »

Dynamiczny rozwój City Digitali. Przestrzeń komunikacyjna z ekranami LED

Clear Channel Poland dynamicznie rozwija sieć City Digitali zlokalizowanych w przestrzeni miejskiej. Firma skupia się na dostarczaniu markom jakościowego rozwiązania, którego parametry umożliwiają zasięgową i skuteczną komunikację.

więcej »

Trójstronny wyświetlacz dla J Resort. Spektakularne obrazy

Daktronics we współpracy z Yesco, wyprodukował i zainstalował nowe wyświetlacze LED dla J Resort w Reno w stanie Nevada. Projekt został niedawno ukończony, a oznakowanie spektakularnie rozjaśnia okolicę.

więcej »

Avocor i Rise Vision. Strategiczne partnerstwo

Avocor nawiązał strategiczne partnerstwo z Rise Vision, spółką zależną AUO Display Plus (ADP) oraz liderem rynku oprogramowania do digital signage. Wspólna realizacja połączy możliwości wyświetlaczy Avocor z angażującą i dynamiczną funkcjonalnością oprogramowania do digital signage Rise Vision. Dzięki temu klienci otrzymają narzędzie do łatwej komunikacji w przestrzeniach publicznych.

więcej »

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama