Kompaktowość i elastyczność. Ploter Ricoh IP CW2200

Opis osoby

Firma Ricoh wprowadziła na rynek nowy wielkoformatowy cyfrowy ploter kolorowy Ricoh IP CW2200. Stanowi on uzupełnienie niedawno wprowadzonej na rynek wielkoformatowej wielofunkcyjnej maszyny drukującej Ricoh IM CW2200, która oferuje możliwość skanowania dokumentów do formatu A0. Nowe urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby szerokiego grona użytkowników CAD i dużych dokumentów.

Kompaktowy, niskonakładowy, elastyczny i kolorowy IP CW2200 umożliwia szybszą i bardziej sprawną produkcję. Ploter zapewnia doskonałą jakość obrazu dla nawet bardzo precyzyjnych elementów dzięki głowicom drukującym Gel-Jet Ricoh Piezo o zmiennej wielkości kropli oraz innowacyjnym atramentom pigmentowym Geljet. To połączenie zapewnia wydruki odporne na działanie promieniowania UV i wody, które szybko schną i mogą być natychmiast wykorzystane, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, bez ryzyka rozmazania. Dodatkowo zastosowane głowice cechuje wysoka trwałość eliminując tym samym potrzebę częstej wymiany co w konsekwencji pomaga utrzymać niski całkowity koszt posiadania. Maksymalna długość zadruku plotera IP CW2200 wynosi 33 m, co zapewnia najdłuższą specyfikację w tej klasie. Maszyna daje możliwość drukowania w rozdzielczości A0 do 1200 x 1200 dpi z prędkością 3,8 ppm w czerni i bieli lub 2,1 ppm w pełnym kolorze oznacza. Elastyczną produkcję gwarantuje zastosowane rozwiązanie Ricoh USB SD Card workflow dzięki któremu dane mogą być przesyłane z różnych źródeł, w tym z pamięci USB, zdalnie dedykowanego narzędzia internetowego lub poprzez standardowy sterownik urządzenia. Urządzenie jest przyjazne dla środowiska dzięki trybowi oszczędzania atramentu i krótkiemu czasowi nagrzewania. System posiada akredytację Energy Star i EPEAT Silver oraz jest zgodny z dyrektywą RoHS.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama