Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Kompaktowość i elastyczność. Ploter Ricoh IP CW2200

Opis osoby

Firma Ricoh wprowadziła na rynek nowy wielkoformatowy cyfrowy ploter kolorowy Ricoh IP CW2200. Stanowi on uzupełnienie niedawno wprowadzonej na rynek wielkoformatowej wielofunkcyjnej maszyny drukującej Ricoh IM CW2200, która oferuje możliwość skanowania dokumentów do formatu A0. Nowe urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby szerokiego grona użytkowników CAD i dużych dokumentów.

Kompaktowy, niskonakładowy, elastyczny i kolorowy IP CW2200 umożliwia szybszą i bardziej sprawną produkcję. Ploter zapewnia doskonałą jakość obrazu dla nawet bardzo precyzyjnych elementów dzięki głowicom drukującym Gel-Jet Ricoh Piezo o zmiennej wielkości kropli oraz innowacyjnym atramentom pigmentowym Geljet. To połączenie zapewnia wydruki odporne na działanie promieniowania UV i wody, które szybko schną i mogą być natychmiast wykorzystane, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, bez ryzyka rozmazania. Dodatkowo zastosowane głowice cechuje wysoka trwałość eliminując tym samym potrzebę częstej wymiany co w konsekwencji pomaga utrzymać niski całkowity koszt posiadania. Maksymalna długość zadruku plotera IP CW2200 wynosi 33 m, co zapewnia najdłuższą specyfikację w tej klasie. Maszyna daje możliwość drukowania w rozdzielczości A0 do 1200 x 1200 dpi z prędkością 3,8 ppm w czerni i bieli lub 2,1 ppm w pełnym kolorze oznacza. Elastyczną produkcję gwarantuje zastosowane rozwiązanie Ricoh USB SD Card workflow dzięki któremu dane mogą być przesyłane z różnych źródeł, w tym z pamięci USB, zdalnie dedykowanego narzędzia internetowego lub poprzez standardowy sterownik urządzenia. Urządzenie jest przyjazne dla środowiska dzięki trybowi oszczędzania atramentu i krótkiemu czasowi nagrzewania. System posiada akredytację Energy Star i EPEAT Silver oraz jest zgodny z dyrektywą RoHS.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama