Antysmogowa sztuka

Firma Aldi we współpracy z Klubem Gaja, Galerią Bielską i artystką Ewą Cieplewską zainicjowała stworzenie antysmogowego muralu w Bielsku-Białej. Oczyszczający powietrze mural pozwoli przez ponad 10 lat zmniejszyć poziom zanieczyszczenia powietrza tak, jak działał by na powietrze las o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych. Przedstawia on fragment lasu oświetlony wiosennym słońcem. Do jego wykonania zostały użyte specjalne farby antysmogowe, które pozwalają na przeprowadzenie procesu podobnego do fotosyntezy. Jedyną różnicą jest to, że w farbach obecny jest dwutlenek tytanu, wytwarzający reaktywne cząsteczki, które neutralizują zanieczyszczenia powietrza w obojętne związki.

Oprócz stworzenia muralu, Aldi przeprowadzi także akcję sadzenia drzew i krzewów w jednej ze szkół w Bielsku-Białej, w ramach której przedstawiciele Klubu Gaja, uczniowie, a także pracownicy sklepu posadzą m.in. głogi, leszczyny, aronie i byliny i zbudują budki lęgowe dla wiewiórek, ptaków, nietoperzy i motyli.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama