Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Mural przeciw nienawiści

We Wrocławiu powstał mural przeciwko mowie nienawiści, którego autorką była artystka i absolwentka Akademii Sztuk Pięknych Grażyna Małkiewicz. Powstał on z inicjatywy pracowników Zarządu Zasobu Komunalnego przy ulicy Gajowickiej. Stworzenie dzieła o wielkości 40 metrów kwadratowych na jednym z murów wrocławskiego osiedla zajęło artystce 4 dni.  Kolory jakie wybrano do jego namalowania nie były przypadkowe – pomysłodawcy chcieli pokazać „czarno na białym”, że nie zgadzają się na mowę nienawiści w przestrzeni publicznej ich miasta. Niestety, nie można było się nim długo nacieszyć. Ściana, którą wybrano do wykonania murali, była wcześniej regularnie dewastowana wulgarnymi napisami. Taki los spotkał też mural Grażyny Małkiewicz, który wandale zniszczyli niedługo po zakończeniu jego wykonania. Obecnie trwają prace nad usunięciem wandalicznych napisów. Sprawę skomentowała również sama artystka: „Chciałam pokazać dualizm, który można interpretować różnie. Na przykład, że jedni to rodowici mieszkańcy, a drudzy przybysze. Przesłanie całości jest jednak jasne: Wrocław jest dużym, multikulturowym ośrodkiem, w którym jest miejsce dla każdego. Jesteśmy różni, ale każdy z nas powinien czuć się tutaj dobrze i bezpiecznie. Przykre, że wciąż trzeba to powtarzać” – podkreśliła autorka muralu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama