Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Płyty papierowe Dispa. Ekologiczne i niezawodne rozwiązanie

© 3A Composites

Firma 3A Composites wprowadziła na rynek nowe rozwiązanie. Jest to ekologiczna, kompozytowa płyta papierowa Dispa do sitodruku i druku cyfrowego. Płyty Dispa stanowią idealne rozwiązanie dla zastosowania we wszystkich miejscach, w których waga materiału gra ważna rolę, na przykład w kampaniach promocyjnych, wiszących szyldach sufitowych czy materiałach prezentacyjnych w miejscach sprzedaży.

 

Dispa wykonana jest z papieru z certyfikatem FSC, nadaje się do recyklingu w 100 procentach i można ją łatwo zutylizować jako makulaturę. Bezkierunkowa struktura rdzenia zapewnia optymalny poziom płaskości oraz doskonałą stabilność wymiarową. Płyty Dispa są idealnym podłożem do druku i dobrze nadają się do przetwarzania w technologii obróbki cyfrowej CNC. Jej zaletą jest również wysoka sztywność wzdłużna i poprzeczna, w porównaniu z teksturą falistą. Przy tym jest niezwykle lekka, co pozwala na jej łatwy montaż.

 

Wachlarz wyboru

Klasyczna Dispa cechuje się gładką białą powierzchnią papieru, który jest idealnym rozwiązaniem dla krótkoterminowych wewnętrznych akcji promocyjnych. Proponowane przez firmę najnowsze rodzaje płyty to z kolei Dispa Sirius i Dispa Outdoor. Pierwsza z nich zoptymalizowana jest pod kątem druku cyfrowego i zapewnia wyraźną, przyciągającą wzrok grafikę z podkreśleniem wszystkich szczegółów. Specjalistyczny papier, z którego stworzony jest Dispa Sirius, zaprojektowany jest z myślą o zwiększonym nasyceniu kolorów, szybkim wchłanianiu atramentu oraz krótkim czasie schnięcia. Dispa Outdoor jest z kolei przeznaczona do krótkoterminowych, zewnętrznych materiałów promocyjnych. Gładki, biały papier zapewnia najwyższą jakość wydruków.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama