Mapping o słynnym podróżniku. Obchody roku Edmunda Strzeleckiego

© Urząd Miasta Poznań

Z okazji obchodów roku poświęconego podróżnikowi Edmundowi Strzeleckiemu na początku października w Poznaniu odbył się pokaz mappingu opowiadający o tej niezwykłej postaci. To kulminacja obchodów roku poświęconego tej niezwykłej postaci. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Miasto Poznań oraz Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. 
 

Dokonania Strzeleckiego sprawiły, że Sejm, a także Rada Miasta Poznania wybrały go na patrona roku 2023.  Jego życie i odkrycia było można lepiej poznać podczas mappingu pt. "Co widział Paweł Edmund Strzelecki?" na fasadzie urzędu miasta przy pl. Kolegiackim w centrum Poznania. „Spektakl, na który złożyły się wykonywane na żywo mapping i muzyka, był przede wszystkim refleksją nad pięcioletnim pobytem badacza w Australii, w czasie którego dokonał niezwykłych odkryć i zyskał ogromny szacunek rdzennych mieszkańców tej ziemi” powiedzieli przedstawiciele Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Obchodom roku wielkiego podróżnika towarzyszyły inne wydarzenia na terenie całego Poznania.
 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama