Kalendarium

12-14.11.2019 · InPrint, Monachium

20-21.11.2019 · Retail Show, Warszawa

20-22.11.2019 · Fast Textile, Warszawa

11-14.02.2020 · ISE, Amsterdam

12-14.02.2019 · RemaDays, Nadarzyn

Śladem Igrzysk Olimpijskich

Data publikacji: styczeń 2015

 

 

Targi: Poleko 2013, Poznań

Wystawca: SARPI Dąbrowa Górnicza Sp. z o.o., Veolia Usługi dla Środowiska S.A.

Projekt: Meliński Minuth

 

Podczas organizacji Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku zrodziła się idea zrównoważonego zarządzenia eventami, połączona z troską o środowisko i społeczność lokalną. Wszystko to dało podstawy stworzenia nowego standardu ISO 20121. Wielu światowych i europejskich pionierów branży targowej zwróciło szczególną uwagę na wytyczne zawarte w standardzie, ale niewielu zdecydowało się na jego wdrożenie.

 

Firma Meliński Minuth, która od 2009 roku należy do międzynarodowej organizacji targowej IFES (International Federation of Exhibition and Event Services), korzysta z najlepszych wzorców i trendów w branży. Współpraca z najlepszymi skutkuje najwyższą jakością oferowanych usług i produktów, ale również poszerza wiedzę i świadomość na temat środowiska i lokalnej społeczności. Meliński Minuth jako pierwsza firma na rynku polskim wprowadza zatem nową normę ISO 20121, którą rozumie jako rozwój niezagrażający możliwościom zaspokojenia potrzeb przyszłych pokoleń. Jako firma odpowiedzialna za zdrowie, bezpieczeństwo, społeczność lokalną i środowisko naturalne stawia sobie najwyższe cele społeczne, ekonomiczne i środowiskowe.

Aktualnie w firmie prowadzone są działania mające na celu redukcję emisji dwutlenku węgla, oszczędność energii oraz efektywne wykorzystywanie surowców. Ponadto firma angażuje się w lokalne wydarzenia sportowe i przedsięwzięcia artystyczne. Wspiera szkoły średnie i uczelnie artystyczne, otwierając miejsca praktyk oraz staży.

W dzisiejszym świecie, również biznesowym, troska o środowisko staje się coraz bardziej zauważalna. Branża wystawiennicza, w której produkuje się dużo, zwłaszcza produktów jednokrotnego użytku, wychodzi naprzeciw potrzebom ekologii. Wystawca, planując uczestnictwo w targach, powinien zatem nawiązywać długoletnią współpracę z jednym dostawcą. Pozwoli to na wielokrotne wykorzystywanie tych samych elementów stoiska, optymalizując koszty przy kolejnych wspólnych wystąpieniach.

Firmy odpowiedzialne społecznie, wyznaczające sobie cele wyższe niż finansowe, podchodzące z powagą i rozsądkiem do otaczającego środowiska, podwyższają standardy swojej pracy. Przygotowując się do kolejnego wystąpienia targowego, warto zatem zwrócić szczególną uwagę na ofertę firmy Meliński Minuth.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Niech żyje subwersywność, czyli potencjał krytycznego myślenia!

Francuski filozof Roland Barthes w 1980 roku retorycznie pytał: „Czy najlepszą subwersją nie jest ta, która zniekształca kody, zamiast jest niszczyć?“. Subwersja zachodzi zwykle w relacji do praktyk „zawłaszczania” (ang. appropriation), ściśle związanych ze strategiami sztuki krytycznej. Te strategie sprawdzają się jednak również w relacji do komunikacji wizualnej i reklamowych kampanii.

Reklama