Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Mural ze starych zdjęć

W historycznej części miasta Warszawy, na Woli przy Alei Solidarności, powstał mural zatytułowany „Dzieci Muranowa”. Pracę tworzą kadry odtworzone z autentycznych zdjęć wykonanych na pobliskim osiedlu w czasach powojennych, na których widnieją bawiące się dzieci oraz znana dla tej dzielnicy seniorka - Pani Julianna. To właśnie jej mieszkańcy Muranowa w latach 80. i 90. zostawiali pod opieką swoje dzieci. Projekt pokazuje też pokolenie przedwojenne mieszkające w dawnej Dzielnicy Północnej, ukazane jako zielone postaci stapiające się z otaczającą roślinnością. Mural ozdobił ścianę jednego z garaży, a zaprojektował go Adam Walas, który wykorzystał stare zdjęcia mieszkańców Muranowa. W ich odtworzeniu na ścianie pomogli mu tamtejsi mieszkańcy.

„Podwórka na Muranowie według założeń projektanta prof. Bohdana Lacherta miały być swoistą oazą, dlatego nazywane są „podwórkami-ogrodami”. Na osiedlu, które po wojnie odbudowano dosłownie na gruzach, zasadzano wiele drzew i krzewów, które symbolizowały odradzające się po wojnie nowe życie na osiedlu- pomniku” – dodaje Adam Walas.

„Dzieci Muranowa” to druga praca powstała z inicjatywy „Malarzy Podwórkowych – STOP bazgrołom”, którzy walczą z niechlujnymi napisami wandali, od lat pojawiającymi się na budynkach.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama