Wydanie w hołdzie zwierzętom

Magazyn “Vogue Italia” oddał hołd zwierzętom, umieszczając je na siedmiu okładkach styczniowego wydania. Tytułowe strony stworzyli artyści tacy jak fotograf Johnny Dufort, Andres Serrano czy kolażystka Tschabalala Self. Zwierzęta są nie tylko głównym tematem okładek, ale też artykułów znajdujących się w środku wydania.

„Pozwoliliśmy zwierzętom przejąć naszą fizyczną i cyfrową przestrzeń. Chcieliśmy, żeby było to zaproszenie do ponownego skupienia się na świecie natury po miesiącach spędzonych w domu. Nasza uwaga powinna zostać zwrócona na kryzys ekologiczny, który mimo pandemii nie stał się ani trochę mniej pilny, a najważniejszą lekcją z roku, który właśnie się zakończył powinno być to, że świat nie kręci się wokół ludzi” - napisał w swoim felietonie redaktor naczelny „Vogue Italia”, Emanuele Farneti.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama