Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

OE-A Roadmap

Wraz z dynamicznym rozwojem postępu technologicznego elektroniki drukowanej, eksperci z organizacji  Organic and Printed Electronics Association (OE-A) opracowali szczegółowe najnowsze krótko-, średnio- i długoterminowe prognozy tej technologii, zawartą w białej księdze „OE-A Roadmap for Organic and Printed Electronics”. Będzie ona publikowana regularnie, aby dostarczać  najnowsze informacje rynkowe oraz technologiczne na temat druku elektroniki, umożliwiać wypracowanie opinii na temat produktów, procesów i materiałów w nim używanych oraz udostępniać możliwe problemy oraz ich rozwiązania w tym zakresie. Rewolucyjna technologia elektroniki drukowanej nieustannie otwiera nowe obszary zastosowań i ma już ugruntowaną pozycję w wielu branżach na całym świecie, od elektroniki użytkowej i opieki zdrowotnej, przemysłu motoryzacyjnego, po inteligentne opakowania i budynki. Podczas gdy kilka lat temu zastosowanie drukowanej elektroniki w przemyśle motoryzacyjnym było na przykład ograniczone do czujników obecności w fotelach i tylnych świateł Oled, technologia ta znajduje obecnie coraz więcej zastosowań w tym sektorze, na przykład w postaci czujników dotykowych lub folii grzewczych. Drukowana elektronika uzupełnia klasyczną elektronikę, która umożliwia nowe zastosowania, oferując dodatkową swobodę techniczną i swobodę projektowania. Jedną z dodatkowych zalet tego systemu są także systemy hybrydowe, które łączą drukowane i klasyczne komponenty oparte bazie na silikonu. Ta kombinacja może być używana szczególnie w przypadku inteligentnych etykiet, a także w sektorze opieki zdrowotnej.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama