Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Czysta strefa

Firma Hexis, specjalizująca się w wysokowydajnych samoprzylepnych foliach PVC, PU i lateksowych, od 2013 roku produkuje i sprzedaje również folie z opatentowaną technologią Pure Zone, która w obecnej sytuacji epidemiologicznej może okazać się niezwykle użyteczna. Folia zapewnia 24-godzinną prewencyjną ochronę przed niektórymi bakteriami dzięki ciągłemu antybakteryjnemu działaniu, utrudniającemu ich namnażanie. Zawierają one jony srebra, które są aktywowane na powierzchniowej warstwie w kontakcie z wilgocią. Reaktywne jony mogą blokować metabolizm bakterii, a tym samym zapobiegać ich namnażaniu pomiędzy procesami czyszczenia i dezynfekcji. Spełniają one wymogi higieny i bezpieczeństwa. Firma podkreśla jednak, że nie została ona poddana żadnym testom na wirusy i ich podrodziny (koronawirus, SARS, COVID-19). W przeciwieństwie do zwykłych bakterii, przeciwdziałanie wirusom jest ściśle regulowane przez prawo, dlatego producent nie jest w stanie udowodnić skuteczności tej technologii w przypadku wirusów, a zwłaszcza w przypadku Covid-19. Folia została natomiast przetestowana i certyfikowana zgodnie z normą ISO 22196. Dodatkowo firma oferuje swoim klientom etykiety, aby poinformować użytkowników o ochronie technologią Pure Zone. Według dyrektora Hexis, tego typu środki ochrony są potrzebne, by ”nie dodawać problemów do problemu”.

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama