Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Amazon One

© Amazon

Amazon wprowadził nowy bezdotykowy system płatności w swoich sklepach stacjonarnych. Od teraz klienci mogą „wygodnie i bezpiecznie” płacić za swoje produkty, skanując swoją dłoń za pomocą specjalnego urządzenia o nazwie Amazon One. Wystarczy unieść dłoń nad czytnikiem, który przetwarza najdrobniejsze szczegóły, takie jak linie papilarne w celu dopasowania skanu do danych o karcie płatniczej przechowywanych w chmurze (zostają one wcześniej wprowadzone przez użytkowników). Taki sposób identyfikacji umożliwia pobranie środków z konta bankowego. W ten sposób firma umożliwia zastąpienie tradycyjnej karty płatniczej, jak również kart lojalnściowych, pracowniczych lub kart wstępu. Rozwiązanie wzbudziło niemałe kontrowersje i niechęć wśród klientów sklepów, którzy obawiają się nieuprawnionego wykorzystania danych osobowych. Firma postanowiła temu zaradzić w dość nietypowy sposób, a mianowicie oferując swoim klientom 10 dolarów za wprowadzenie skanu. Zapewnia ona również, że nowa metoda identyfikacji, oprócz oferowania wygody i bezpieczeństwa, ma na celu połączenie danych z kontem Amazon i analizowanie aktywności zakupowych w celu lepszego dostosowania reklam i promocji.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama