Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Drupa i Fespa przesunięte - Zmiany terminów

Największe na świecie targi druku drupa, odbywające się w Dusseldorfie co 4 lata, zostały przesunięte na kwiecień 2021 roku. Wraz z nimi zmieniony zostaje również termin Fespy, największych targów branży viscom. Powodem zmian jest wydane zalecenie sztabu kryzysowego rządu federalnego Niemiec i Instytutu Roberta Kocha w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Ogólna decyzja o odwołaniu wydarzeń o ilości odwiedzających większej niż 1000 osób została podjęta po znaczącym wzroście zachorowań na terenie Europy.

Pomimo niesprzyjających okoliczności, wystawcy oraz goście targów drupa i Fespa, świadomi ich znaczenia dla branży poligraficznej, nie tracą entuzjazmu. Niezmiennym pozostaje motto targów drupa -„embrace the future”, którego kontynuacja nastąpi w kwietniu następnego roku. Obecnie trwają ustalenia nowej daty targów Fespa, która zostanie ogłoszona w najbliższym czasie.  Należy również dodać, iż swoje imprezy targowe przesunęli również inni organizatorzy targów i wielkich światowych eventów. Nie wróży to nic dobrego dla tej branży, jednak czas wszystko pokaże.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama