Kalendarium

8-11.01.2019 · Heimtextil, Frankfurt nad Menem

8-10.01.2019 · Viscom, Dusseldorf

22-24.11.2018 · Fast Textile, Warszawa

14-15.11.2018 · Retail Show, Warszawa

1-4.10.2018 · 4PrintWeek, Poznań

LFP

Graficznie i technicznie

czerwiec 2014

Firma Epson wprowadza na rynek nowe czterokolorowe plotery SureColor SC-T. Urządzenia posiadają funkcję skanowania i są przeznaczone do drukowania projektów graficznych oraz rysunków tworzonych w oprogramowaniu CAD i GIS. Sprawdzą się zarówno w drukarniach komercyjnych i zakładach kserograficznych, jak i w firmach architektonicznych, budowlanych i inżynierskich, a także sklepach czy instytucjach edukacyjnych.

więcej »

Premiera za premierą

maj 2014

Tegoroczne targi FESPA Digital w Monachium posłużyły firmie EFI za miejsce premiery swoich najnowszych rozwiązań do druku inkjetowego. Producent pokazał między innymi głowicę drukującą UltraDrop dla ploterów z serii EFI VUTEk GS, a także funkcje automatyzujące pracę ploterów EFI VUTEk HS100 Pro. W Monachium swój europejski debiut miały także dwa plotery: model podstawowy EFI H1625 LED oraz maszyna do druku na podłożach z roli EFI VUTEk GS3250LXr Pro. 

więcej »

Osiągnąć przewagę

kwiecień 2014

Aby utrzymać się w grze na coraz bardziej konkurencyjnym rynku druku wielkoformatowego, niezbędne są ciągłe inwestycje, między innymi w rozbudowę i unowocześnienie parku maszynowego. Większe moce przerobowe, lepsza jakość, nowe produkty – to cele, jakie przyświecały białostockiej firmie Globart Print, gdy decydowała się na zakup swojego najnowszego plotera atramentowego marki EFI VUTEk. 

więcej »

Wyjdź poza standard

kwiecień 2014

Rozwój technologii druku cyfrowego oraz chęć sprostania oczekiwaniom wymagających klientów sprawiają, że coraz więcej drukarń wielkoformatowych oferuje druk na materiałach niestandardowych. Stało się to codziennością także dla drukarni PrintXL z Poznania, która dzieli się na naszych łamach swoimi doświadczeniami w pracy z nietypowymi podłożami.

więcej »

Przywiązanie do jakości

marzec 2014

Z maszynami drukującymi jest jak z dobrym jedzeniem, ubraniami czy gadżetami – kiedy ktoś raz spróbuje produktu z najwyższej półki, nigdy już nie sięgnie po coś pośledniejszego. Tu nie chodzi po prostu o przyzwyczajenie, ale o świadomość, że dopiero to nowe i lepsze w pełni zaspokaja nasze potrzeby i oczekiwania.

więcej »

Tekstyliom na ratunek

styczeń 2014

Istnieją dwa sposoby cyfrowego zadruku tekstyliów: druk bezpośrednio na tkaninie i przy pomocy papieru transferowego. Obie metody mają swoje wady i zalety, ale wspólnym dla nich problemem jest pojawianie się pęknięć na powierzchni. Firma EFI radzi, jak tego uniknąć.

więcej »

EFI radzi: podłoża specjalne

listopad 2013

Drukując na niestandardowych podłożach przy pomocy ploterów atramentowych UV, należy wziąć pod uwagę różne czynniki. Poprosiliśmy specjalistów od druku inkjetowego z firmy EFI o kilka porad, jak przygotować podłoże, by uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.

więcej »

Tanio, szybko, eko

Czerwiec 2013

Jest przyjazny dla środowiska i zmniejsza koszty operacyjne. Podnosi walory i atrakcyjność produktu. Druk na tekstyliach pozwala nie tylko zaoszczędzić, ale też ma ogromny potencjał ekologiczny i marketingowy. Jak go w pełni wykorzystać?

więcej »

Samotność sprintera

Maj 2013

W świecie technologii sześć lat to cała epoka. Po upływie tego okresu telefony czy komputery wydają się przestarzałe i przestają odpowiadać nienasyconym, nieustannie zmieniającym się potrzebom użytkowników. Nie inaczej jest w świecie druku.

więcej »

Dokładność i powtarzalność

Kwiecień 2013

W Opinion Strefa Druku w Gliwicach zakończył się proces wdrażania plotera tnącego o powierzchni roboczej 5x11 metra. To największe tego typu urządzenie w Polsce.

więcej »

Komentarz miesiąca

Postęp i nieustanne przyspieszenie technologiczne

Czy jeszcze nadążamy za technologicznymi nowościami, chociażby z dziedziny druku wielkoformatowego czy digital signage? Prawie w każdym numerze VISUAL COMMUNICATION relacjonujemy dla Was, Drodzy Czytelnicy,  kolejną rewolucję w tych sferach. Inaczej nie będzie i tym razem. Mam nadzieję, że nadążacie za postępem i za naszymi relacjami, nie dostając przy tym zadyszki!

Reklama