Kalendarium

8-11.01.2019 · Heimtextil, Frankfurt nad Menem

8-10.01.2019 · Viscom, Dusseldorf

22-24.11.2018 · Fast Textile, Warszawa

14-15.11.2018 · Retail Show, Warszawa

1-4.10.2018 · 4PrintWeek, Poznań

LFP

Powyżej wielkiego formatu

Marzec 2013

Wydawałoby się, że powyżej krainy druku wielkoformatowego rozciąga się pustynia. Nie jest to jednak prawda. Bliższe spojrzenie ukazuje kilku graczy wagi super ciężkiej, toczących zacięty bój o dominację nad tym sektorem rynku.

więcej »

Kompleksowe rozwiązanie

Luty 2013

Zintegrowany system obejmujący oprogramowanie projektowe, media, druk oraz wykańczanie to doskonały sposób na zwiększenie produkcji i optymalizację kosztów. Dzięki rozwiązaniu zaprezentowanemu przez HP w trakcie imprezy Heimtextil 2013 produkcja tapet i grafiki naściennej może stać się prostsza niż kiedykolwiek wcześniej.

więcej »

Strefa sublimacji

Styczeń 2013

Metoda, która nie zadowala się tylko powierzchownym nadrukiem, lecz skutecznie penetruje materiał. Tworzy barwne, permanentne, odporne realizacje. Bazuje na procesie chemicznym po raz pierwszy opisanym w XII wieku. Oto druk sublimacyjny.

więcej »

Mądre drukowanie

Styczeń 2013

Wiele osób z sektora LFP zadaje sobie pytanie, jak zwiększyć zyski dzięki efektywnemu zarządzaniu barwą. Wbrew pozorom nie jest to nic skomplikowanego, a pozwala na przyciągnięcie nowych klientów i ograniczenie kosztów.

więcej »

Alternatywy 4

Listopad 2012

Zmiany w przepisach dotyczące ochrony środowiska, uniwersalność zastosowań oraz duży potencjał rozwojowy sprawia, że technologia UV coraz bardziej umacnia się na polskim rynku. Solwent cały czas kusi marketerów ceną, ale w kontekście trendu „eko”, alternatywne techniki druku takie jak latex i sublimacja zdobywają wciąż nowych klientów.

więcej »

Atramentowi sprinterzy

Listopad 2012

Oferta firmy Mimaki Engineering została poszerzona o dwie nowe maszyny do płaskiego druku UV LED. Pierwszą z nich jest ploter stołowy JFX-500-2131. Drukuje on z prędkością sięgającą 60 m2/godz., jest zatem ponad dwukrotnie szybszy niż konwencjonalne plotery JFX firmy Mimaki. Druga propozycja to model UJ F-6042 drukujący w formacie A2.

więcej »

Nowa era w wielkim formacie?

Listopad 2012

Urządzenie WideStar2000 z technologią Memjet miało swoją premierę w Mediolanie w kwietniu tego roku. Podczas targów drupa w Düsseldorfie krótki pokaz tej maszyny wzbudził niemałe zainteresowanie publiczności. Od sierpnia WideStar 2000 jest już dostępny na rynku.

więcej »

Płaski ideał Océ

Październik 2012

Sześć lat temu offsetowa drukarnia Foldruk – Folion z Warszawy zdecydowała się na śmiały krok. Zakupiła swój pierwszy ploter. Wielkoformatowy druk cyfrowy okazał się prawdziwym hitem. Właśnie wtedy powstała firma-córka Center Print, pod której szyldem realizowana jest dziś produkcja dla sektora LFP. Niedawno odwiedziliśmy tę drukarnię, by usłyszeć o jej doświadczeniach z drukiem UV.

więcej »

Zegarki, sery i plotery

Październik 2012

Jeśli w Szwajcarii ktoś chce zlecić wykonanie nietypowej wielkoformatowej aplikacji, a żadna drukarnia nie może się podjąć tego wyzwania, z pomocą przychodzi firma Christinger Partner, dla której – jak twierdzą jej właściciele – nie ma rzeczy niemożliwych. Ta nowoczesna szwajcarska drukarnia zainstalowała ostatnio u siebie najnowszy ploter stołowy HP FB7600.

więcej »

Tekstylia od podszewki

Wrzesień 2012

Zasadniczo można wyróżnić dwa główne obszary zastosowania tekstyliów. Po pierwsze, ludzkie ciało potrzebuje ochrony przed zimnem, gorącem i wilgocią – tkaniny są sposobem ochrony ciała oraz zapewnieniem przetrwania. Po drugie, każda społeczność używa tkaniny do komunikowania się, budowania własnej tożsamości, a także odróżnienia się od innych – poprzez użycie różnych tekstur, kolorów czy wzorów. Z tą drugą funkcją łączy się naturalnie komunikacja marketingowa, której narzędziem jest zadruk reklamowy tekstyliów. Nowe trendy, tendencje i innowacje w tej branży staraliśmy się poznać od podszewki dzięki Karolinie Kurpisz-Kasprzak, dyrektor firmy Promopolska.

więcej »

Komentarz miesiąca

Postęp i nieustanne przyspieszenie technologiczne

Czy jeszcze nadążamy za technologicznymi nowościami, chociażby z dziedziny druku wielkoformatowego czy digital signage? Prawie w każdym numerze VISUAL COMMUNICATION relacjonujemy dla Was, Drodzy Czytelnicy,  kolejną rewolucję w tych sferach. Inaczej nie będzie i tym razem. Mam nadzieję, że nadążacie za postępem i za naszymi relacjami, nie dostając przy tym zadyszki!

Reklama