Kalendarium

8-11.01.2019 · Heimtextil, Frankfurt nad Menem

8-10.01.2019 · Viscom, Dusseldorf

22-24.11.2018 · Fast Textile, Warszawa

14-15.11.2018 · Retail Show, Warszawa

1-4.10.2018 · 4PrintWeek, Poznań

LFP

Koneserzy dużych rozmiarów

wrzesień 2012

W dwa miesiące po wystawie Fespa Digital w Barcelonie, gdzie spotkali się europejscy specjaliści z branży LFP, międzynarodowe targi drupa stworzyły kolejną okazję do prezentacji najnowszych rozwiązań w segmencie maszyn do druku wielkoformatowego.

więcej »

10 powodów, dla których warto zoptymalizować flotę drukującą

Sierpień 2012

Temat optymalizacji floty drukującej staje się ostatnimi czasy coraz bardziej popularny. Kolejne przedsiębiorstwa decydują się na podjęcie współpracy z firmami oferującymi usługi i rozwiązania z zakresu tzw. managed print services. Wciąż jednak wielu właścicieli firm, dyrektorów instytucji pracuje z flotami drukującymi „starego typu”. Tymczasem wprowadzenie zmian w zakresie zarządzania flotą drukującą wiąże się z szeregiem korzyści dla całego przedsiębiorstwa. Co dokładnie może zyskać firma dzięki optymalizacji?

więcej »

Potencjał możliwości

Sierpień 2012

Innowacje w druku wielkoformatowym to niezbędny element rozwoju całego sektora. To one pozwalają zdobyć kolejne szczyty realizacji, które dotychczas pozostawały nieosiągalne zarówno w zakresie technologii, jak i wykorzystywanych mediów.

więcej »

Precz z mitomanią

Sierpień 2012

W ramach inicjatywy badawczej Verdigris przeprowadzono badania na temat agresywnych strategii marketingowych, które nie uwzględniają przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Właściciele wielu firm twierdzą, że ekologiczne znaczy kosztowne i trudne do wdrożenia. Ze strachu przed zmianami i przed nieznanym powstają liczne błędne przekonania, które specjaliści pracujący w ramach Verdigris postanowili zweryfikować – poniżej najczęściej spotykane w branży mity.

więcej »

Nowy rozmiar w szafie

Lipiec 2012

Firma HP zaprezentowała na targach drupa dziesięć nowych cyfrowych systemów drukujących, w tym pierwszą maszynę HP Indigo w formacie B2. Tym samym doczekaliśmy się od dawna zapowiadanego poszerzenia skali formatów w portfolio maszyn arkuszowych HP.

więcej »

Gwiazdozbiór Titana

Lipiec 2012

Wśród rozwiązań z dziedziny druku wielkoformatowego, prezentowanych przez Agfa Graphics na zbliżających się targach drupa 2012, sporo miejsca zajmą dwa wszechstronne plotery :Jeti 3020 Titan. Bazujące na technologii UV urządzenia zostaną wyposażone w różne konfiguracje głowic, dostosowane do wysokowydajnej, wielozadaniowej produkcji z wykorzystaniem druku inkjetowego. Rodzina ploterów :Jeti jest skierowana do firm realizujących duże nakłady w trybie 24-godzinnym, zapewniając swoim użytkownikom wysoką funkcjonalność i jakość.

więcej »

Lateksowa rewolucja

Czerwiec 2012

Ponad rok po rozpoczęciu współpracy Integart z HP widać, że obie firmy mają się czym pochwalić.

więcej »

Poprzeczka wyżej

Czerwiec 2012

Mimaki pokazała na targach Fespa Digital w Barcelonie mnóstwo nowych propozycji. Na szczególną uwagę zasługują dwa plotery, które wiele wnoszą w rozwój sektora druku lateksowego. Do tej pory w tym segmencie były dostępne wyłącznie rozwiązania jednego producenta.

więcej »

Falisty recykling

Czerwiec 2012

Tektura falista (zwykle nazywana także kartonażem), jest od momentu jej odkrycia w XVII wieku szeroko rozpowszechnionym nośnikiem, cenionym za swoje liczne zalety. Należą do nich: niewielka waga, niska cena, łatwość jej różnorodnego kształtowania/ deformowania, prosta produkcja, wytrzymałość oraz nade wszystko możliwość jej bezproblemowego zadrukowywania.

więcej »

Innowacyjne środowisko

Maj 2012

Analiza specyfiki funkcjonowania przemysłu poligraficznego, generalnie oraz w korporacyjnych działach reprograficznych, jest warunkiem niezbędnym do obrania właściwej strategii rozwoju firmy. Mając na uwadze stale rosnące koszty druku, firma Canon stara się wspomóc organizacje i pokazać, jak sprawnie funkcjonująca jednostka CRD może usprawnić prowadzoną działalność i wygenerować wartość dodaną dla organizacji. Już niebawem, bo podczas targów drupa 2012, Canon przedstawi nowy program Essential Business Builder Mentoring Program, w ramach którego niezależni eksperci z branży będą wspierać firmy zajmujące się drukiem w osiąganiu ich celów.

więcej »

Komentarz miesiąca

Postęp i nieustanne przyspieszenie technologiczne

Czy jeszcze nadążamy za technologicznymi nowościami, chociażby z dziedziny druku wielkoformatowego czy digital signage? Prawie w każdym numerze VISUAL COMMUNICATION relacjonujemy dla Was, Drodzy Czytelnicy,  kolejną rewolucję w tych sferach. Inaczej nie będzie i tym razem. Mam nadzieję, że nadążacie za postępem i za naszymi relacjami, nie dostając przy tym zadyszki!

Reklama