Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-14.01.2021 · Viscom, Düsseldorf

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

Biznes i Ludzie

Ekologicznie vs. ekonomicznie?

Luty 2012

W ostatnich latach istotnie zmieniło się polskie prawo ochrony środowiska, które stopniowo przystosowuje się do wymogów unijnych. Jednak normy prawne stanowią tylko jeden z elementów wpływających na proekologiczne działania przedsiębiorstw. Ważnymi czynnikami jest także przyjmowany przez firmę system wartości oraz bodźce ekonomiczne zachęcające do czynienia z działań korzystnych dla środowiska naturalnego elementu strategii biznesowej.

więcej »

Ambaras pod wiatą

Styczeń 2012

Miasto stołeczne Warszawa i jego Zarząd Transportu Miejskiego prowadzą od maja 2010 roku postępowanie koncesyjne „Przystanek Komunikacji Miejskiej”, które miało wyłonić partnera dla postawienia i eksploatacji na terenie Miasta blisko 1600 nowych wiat przystankowych, wyposażonych w witryny reklamowe. Postępowanie jest w toku, poważni przedstawiciele Miasta podają kolejne daty jego rozstrzygnięcia, a tu nagle pojawia się ogłoszenie o „Konkursie ofert na dzierżawę wiat przystankowych zlokalizowanych na terenie m. st. Warszawy”.

więcej »

Dobry rok

Styczeń 2012

Na rynku istnieje od czterech lat, a na koncie ma już ponad 3 500 m² powierzchni zainstalowanych nośników. W minionym roku podpisała kontrakt na kompleksową realizację projektu budowy największej w Europie Środkowo-Wschodniej profesjonalnej sieci wielkoformatowych ekranów LED. Ich telebimy goszczą na Stadionie Miejskim Wisły Kraków i Dialog Arena w Lubinie. Firma Flexvision, bo o niej mowa, to firma z ogromnym potencjałem i jeden z czołowych dostawców w segmencie Digital Signage. Z Prezesem, Konradem Pawlakiem, rozmawiamy na temat osiągnięć firmy i planów na przyszły rok.

więcej »

Przyszłość motorem teraźniejszości

Grudzień 2011

Mierzalność przekazu, targetowanie, elastyczność oraz precyzja – to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi stają przedstawiciele branży Digital Signage. Aby nie ulec stagnacji lub co gorsza uwstecznić się należy – w kontekście działań teraźniejszych – myśleć o przyszłości, korzystając z najnowszych rozwiązań technologicznych. Na temat konwergencji mediów, wpływu najnowszych technologii na zachowania konsumencie, a także wyzwań i prognoz w sektorze DOOH rozmawialiśmy z Annie Rickard, CEO w firmie Posterscope Worldwide.

więcej »

Zamiłowanie do detalu

Sierpień 2011

Zabawny display paletowy stworzony z okazji Dnia Dziecka oraz „szafa grająca” prezentująca audiobooki – to dwa projekty Grupy STI, które otrzymały w tym roku wyróżnienie w konkursie POPAI Poland Awards.

więcej »

Angielskie wejście

Czerwiec 2011

Londyńskie targi Screenmedia Expo są wydarzeniem, podczas którego corocznie mają miejsce premiery najnowszych technologii, usług i rozwiązań z sektora cyfrowych mediów. Wśród odwiedzających można znaleźć przedstawicieli branż takich, jak: transport, sport, edukacja, zdrowie, a także właścicieli punktów usługowych i handlowych.

więcej »

Ziemia obiecana

Kwiecień 2011

Już po raz siódmy na Akademii Triasu pojawiły się osoby z branży eventowej oraz eksperci zainteresowani stałymi instalacjami audiowizualnymi. W tym roku motywem przewodnim był film, a nawiązania do „Ziemi obiecanej” Andrzeja Wajdy były widoczne na miejscu, a także słyszalne w kuluarowych rozmowach. 

więcej »

Clio Awards rozdane!

W połowie maja, w Las Vegas zakończyła się kolejna edycja prestiżowego festiwalu Clio Awards 2009, na w którym oceniano najbardziej kreatywne i innowacyjne reklamy. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ konkurs odbywał się już po raz 50.

więcej »

Królowie reklamowej dżungli

Sylwia Włodarczyk

Do Cannes warto wybrać się nie tylko z powodu pięknych plaż i urokliwych portów. Należy wymienić jeszcze dwa ważne podwody, dla których należałoby tu przyjechać. Po pierwsze festiwal filmowy, który w maju tego roku odbył się tam po raz 62., ale także – zdecydowanie ważniejszy dla branży – festiwal Cannes Lions – święto twórców reklamy.

więcej »

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama