Kalendarium

8-11.01.2019 · Heimtextil, Frankfurt nad Menem

8-10.01.2019 · Viscom, Dusseldorf

22-24.11.2018 · Fast Textile, Warszawa

14-15.11.2018 · Retail Show, Warszawa

1-4.10.2018 · 4PrintWeek, Poznań

Biznes i Ludzie

Cyfrowe żniwa

marzec 2014

Jeżeli chcecie zobaczyć w jednym miejscu i czasie najbliższą przyszłość komunikacji cyfrowej, to nie ma lepszego miejsca niż ISE w Amsterdamie. To właśnie tam swoje premiery mają najnowsze rozwiązania prezentowane przez największych graczy, a w blasku reflektorów debiutują również arcyciekawe produkty mniejszych firm z całego świata – w tym z Polski. Dobra rada: uważajcie tylko, aby się nie zgubić!

więcej »

Musisz tam być

styczeń 2014

Już prawie sześciuset wystawców potwierdziło swój udział w Targach Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2014, które 5 lutego rozpoczną się w warszawskim Centrum EXPO XXI. „To dowód na to, że organizowana przez nas impreza jest największą tego typu w całej Europie Środkowej i Wschodniej” – powiedział prezes GJC Inter Media, Sławomir Giefing. Trzydniowe spotkanie fachowców z branży reklamy i marketingu odbędzie się już po raz dziesiąty.

więcej »

Święto sublimacji

listopad 2013

Tegoroczny Warszawski Dzień Sublimacji był drugim spotkaniem z cyklu, jaki firma SICO Polska organizuje dla klientów z całego kraju. Impreza, która odbyła się w połowie listopada, przyciągnęła do stolicy wiele osób zainteresowanych drukiem sublimacyjnym.

więcej »

To działa

Czerwiec 2013

Digital out of home działa – taki wniosek nasuwa się po interpretacji wyników kampanii „Dobry wzrok na całe życie”.

więcej »

Za zachodnią granicą

Maj 2013

Niemcy to jeden z najbardziej rozwiniętych rynków digital out-of-home w Europie. Co charakteryzuje tamtejszego odbiorcę? W jaki sposób niemieccy operatorzy próbują do niego dotrzeć? I czego możemy się od nich nauczyć?

więcej »

Europejski pejzaż outdoorowy

Kwiecień 2013

Pomimo trudnych warunków ekonomicznych i napiętych budżetów reklamowych europejska branża out-of-home się nie poddaje. Firmy podejmują wysiłki, by dostarczyć jak najnowocześniejsze rozwiązania w jak najniższych cenach. Czy im się udaje? Co mówią dane i jakie są prognozy?

więcej »

Debiut na wielkiej scenie

Marzec 2013

Targi CeBIT (Centrum der Büro- und Informationstechnik) to jedne z największych targów Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (Information & Communication Technologies, ICT). Odbywają się w Hanowerze od 1986 r. Dla Polski tegoroczna edycja CeBIT była szczególnie istotna, ponieważ nasz kraj odgrywał rolę partnera strategicznego targów.

więcej »

Co było, co będzie

Luty 2013

Co działo się w branży OOH przez ostatnie dwanaście miesięcy? Co przyniesie ze sobą nadchodzący rok?

więcej »

Rozkład jazdy

Styczeń 2013

W ramach targów Integrated Systems Europe (ISE) odbędzie się szereg wykładów, seminariów, dyskusji i sesji szkoleniowych. Które z wydarzeń mogą być szczególnie interesujące dla osób związanych z branżą viscom?

więcej »

Sukces jedno ma imię

Sierpień 2012

Właściwa nazwa firmy może przyczynić się do powodzenia i sukcesu. Jej dobór nie może być zatem przypadkowy. W podjęciu dobrej decyzji najlepiej pomoże agencja namingowa, która zadba o unikalność i bezpieczeństwo prawne konkretnej nazwy. Czym zatem powinna się ona charakteryzować?

więcej »

Komentarz miesiąca

Niech żyje subwersywność, czyli potencjał krytycznego myślenia!

Francuski filozof Roland Barthes w 1980 roku retorycznie pytał: „Czy najlepszą subwersją nie jest ta, która zniekształca kody, zamiast jest niszczyć?“. Subwersja zachodzi zwykle w relacji do praktyk „zawłaszczania” (ang. appropriation), ściśle związanych ze strategiami sztuki krytycznej. Te strategie sprawdzają się jednak również w relacji do komunikacji wizualnej i reklamowych kampanii.

Reklama