Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Rozmowa z Piotrem Kaczorowskim z firmy Bluejet

 

VISUAL COMMUNICATION: Jak długo Państwa firma działa na rynku?

PIOTR KACZOROWSKI: Bluejet działa na rynku od 2002 roku.

 

VC: Jakie artykuły POS Państwo produkują?

PK: W naszej ofercie można znaleźć standy reklamowe, ekspozytory, shelfstoppery, nakładki na bramki sklepowe, hangery i woblery. Tworzymy też opakowania, listwy cenowe, zawieszki czy owijki do stołów wystawienniczych i palet. Proponujemy autorskie, chronione patentami rozwiązania standów w systemach EasyStand i QuickDisplay. Nasza oferta, skierowana jest głównie do dużych firm i korporacji i obejmuje prace koncepcyjne, przygotowanie do druku, produkcję i logistykę. Specjalizujemy się w obsłudze projektów na dużą skalę oraz wykonujemy realizacje w systemie pod klucz, obejmujące np. całościowe wyposażenie hal sprzedażowych.

 

VC: Z jakich materiałów wykonywane są te artykuły??

PK: Używamy kartonu, tektury falistej, PCV, HIPS, a także szkła czy drewna. Wiele artykułów wspierających sprzedaż powstaje też z takich materiałów jak płyty mdf, papier, siatka mesh, dibond czy pleksi. Ale w naszym asortymencie można też wybierać wśród różnego rodzaju tapet, folii i materiałów banerowych.

 

VC: Jaki sprzęt znajdziemy w Państwa parku technologicznym?

PK: Jeśli chodzi o sam druk, to posiadamy przede wszystkim maszynę Fujifilm INCA Onset S20, będącą jednym z najszybszych na świecie urządzeń do druku UV. To jedyny egzemplarz tej maszyny w Polsce. Łączy ona ze sobą zalety, jakie mają urządzenia do offsetu i sitodruku – a poza tym jest naprawdę szybka i gwarantuje wysoką jakość.

W naszym parku technologicznym znajdują się ponadto takie maszyny jak przemysłowy ploter Dursta – model P10 RHO 205,  maszyna do druku w technologii lateksowej HP Scitex LX820 czy Fujifilm Uvistar 5032II, urządzenie drukujące w technologii UV, którego największą zaletą oprócz ekonomii druku oraz niezawodności jest możliwość zadruku materiałów rolowych do szerokości 5 metrów, co w przypadku siatek mesh jest dla nas i naszych klientów szczególnie istotne.Jeśli chodzi natomiast o wykończenie, pracujemy na takim sprzęcie jak: wielkoformatowy ploter numeryczny Esko Graphics Kongsberg XP czy stół frezujący do obróbki grubszych materiałów, zapewniający wysoką jakość cięcia oraz dokładność dzięki systemowi cyfrowego pasowania kamerą – AXYZ. Mamy ponadto automat do cięcia materiałów rolowych – Fotoba 170 XLD oraz stół do cięcia kantal.

 

VC: Jakie zalety mają maszyny, na których Państwo pracują?

PK: Przede wszystkim podkreślić należy niezawodność – zwłaszcza w kontekście maszyny Fujifilm INCA Onset S20 – co jest niezwykle istotne w naszej branży. Wspomniana maszyna jest w firmie już 5 lat, a przewidziana jest na 10. Posiada solidną konstrukcję i jest przystosowana do pracy 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Nie bez znaczenia jest też jej wydajność - 310m2/h.

 

VC: A jakiego rodzaju tusze używają Państwo do druku?

PK: Używamy tylko oryginalnych tuszów, polecanych przez producenta. Np. do instalacji INCA Onset, kupujemy tusze Fujifilm Sericol Polska, które po utrwaleniu są prawie całkowicie bezwonne i wpływają pozytywnie na długą żywotność wydruków.

Zazwyczaj do maszyn w naszym parku dobieramy tusze do najczęściej zadrukowywanych mediów, w taki sposób, by służyły naszym klientom jak najdłużej.

 

VC: Jaka jest specyfika Państwa firmy, co wyróżnia Bluejet na tle innych producentów materiałów POS?

PK: Najistotniejsza w naszej działalności jest kompleksowość oferty, coraz częściej nie tylko produkujemy, ale i projektujemy dla naszych klientów. Można zatem już postrzegać Bluejet jako agencję reklamową z własnym – nowoczesnym – parkiem maszynowym. Mocno rozwinęliśmy Dział Kreacji, dzięki czemu, po poznaniu potrzeb klienta, jesteśmy w stanie je dobrze zrozumieć i zwizualizować. W takiej sytuacji, produkcja jest już tylko formalnością i pozwala nam i klientowi spać spokojnie.

Współpraca z nami jest wygodna, profesjonalna i przyjemna. Zapraszam do kontaktu!

 

Maszyna Inca Onset podczas pracy

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama