Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

NEWS
Lakier przeciwwirusowy

Polska firma poligraficzna Drukma, profesjonalnie realizująca zarówno zlecenia standardowe, jak i te najbardziej nietypowe pod nowym adresem w Komornikach, wprowadziła do swojego portfolio innowacje dopasowaną do obecnych wymagań.

więcej »

Nadruki to pestka

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie środków ochronnych, drukarnia Aniger postanowiła w tych wymagających czasach dołączyć do inicjatywy społecznej i wykorzystać swój park maszynowy do produkcji maseczek.

więcej »

Ploter tnący do produkcji przyłbic

Dostawca technologii i usług introligatorskich Riset Polska przedstawiła w swojej ofercie ploter tnący Intec FB8000Pro, który pozwoli wesprzeć firmy produkujące przyłbice ochronne dla osób na pierwszej linii frontu walki z Covid-19.

więcej »

Do walki z epidemią

Coraz więcej firm na terenie całej Polski dopasowuje ofertę swoich produktów do panującej na świecie sytuacji. Dołączyła do nich także firma branży poligraficznej Druk Poznań.

więcej »

Przyłbice 3D w walce z koronawirusem

Liczba chorych zarażonych koronawirusem ciągle wzrasta, a wraz z nią rośnie też zapotrzebowanie na środki ochrony medycznej, których w polskich szpitalach ciągle brakuje. W związku z brakiem pomocy ze strony państwa, służby medyczne musiały wziąć sprawy w swoje ręce.

więcej »

Mobilna Izolacja

W obecnej sytuacji epidemiologicznej dla zapewnienia bezpieczeństwa wiele firm przekierowało swoich pracowników na pracę zdalną. Jednak nie wszystkie stanowiska mogą wykonywać swoja pracę na odległość.

więcej »

„Żydowska narzeczona” - Canon odtwarza dzieła sztuki

Canon i jego „Żydowska narzeczona” Rembrandta okazali się nie lada atrakcją na międzynarodowych targach reklamy i druku RemaDays. Oryginalne dzieło sztuki można podziwiać na co dzień w muzeum narodowym w Amsterdamie. Canon natomiast przygotował własną reprodukcję XVII- wiecznego obrazu poprzez zastosowanie druku warstwowego.

 

więcej »

Targi Światło

W Warszawie od blisko 30 lat odbywają się Targi Światło – największe w Polsce wydarzenie poświęcone branży oświetleniowej i miejsce spotkań dla architektów i projektantów, producentów oraz dystrybutorów. Podczas tej edycji w dniach 5-7 lutego odwiedzający mogli obejrzeć propozycje ponad 260 wystawców, a także zobaczyć 4. już odsłonę Wnętrza Otwartego – przestrzeni zaaranżowanej przez arch. Justynę Smolec.

więcej »

RemaDays Warsaw 2020

W podwarszawskim Nadarzynie na halach targowych Ptak Warsaw Expo po raz kolejny odbyły się targi RemaDays, podczas których swoje produkty i rozwiązania zaprezentowały nie tylko znane i rozpoznawalne firmy, takie jak Canon, Reprograf Grafikus, Epson czy Konica Minolta, lecz również start-upy i małe firmy reprezentujące specyficzne segmenty rynku.

więcej »

10th Polish Car Wrap Championship

Podobnie jak podczas poprzednich 9. edycji targów RemaDays, również w tym roku stoisko VISUAL COMMUNICATION stało się polem bitwy dla trzech pretendentów o tytuł mistrza Polski w car wrappingu.

więcej »

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama