Kalendarium

8-11.01.2019 · Heimtextil, Frankfurt nad Menem

8-10.01.2019 · Viscom, Dusseldorf

22-24.11.2018 · Fast Textile, Warszawa

14-15.11.2018 · Retail Show, Warszawa

1-4.10.2018 · 4PrintWeek, Poznań

NEWS
Reed Exhibitions przejmuje

Reed Exhibitions, będące częścią RELX Group doszło do porozumienia w sprawie przejęcia Mack Brooks Exhibitions. Będzie to miało duży wpływ na rynek targów. Przejmowana firma organizuje ponad trzydzieści wydarzeń z sektora B2B w czternastu krajach. Wśród nich można wymienić takie jak: ICE Europe, CCE, PSE Europe czy InPrint.

więcej »

Życzenia!

Redakcja magazynu VISUAL COMMUNICATION swoim klientom, partnerom oraz czytelnikom składa życzenia wesołych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

więcej »

9th Polish Car Wrap Championship

Targi RemaDays 2019 zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi 9th Polish Car Wrap Championship. Zawodnicy są już gotowi, ale nie wiedzą jeszcze co ich czeka. My mamy jednak pewność, że konkurencje sprawdzą ich kreatywność i umiejętności. Emocji będzie co nie miara.

więcej »

Ultima Displays prezentuje

Firma Ultima Displays stawia na produkcję systemów i stoisk tworzonych na specjalne zamówienie. W tym roku przygotowała specjalną ofertę świąteczną na niestandardowe rurowe konstrukcje Formulate. Producent zaprezentował już znane kształty w świątecznej odsłonie, ale także przygotował nową choinkę, którą składa się jak dziecięcą zabawkę.0000000000000

więcej »

Warsztaty Proxer, Riset Polska oraz Canon Polska

 

 W dniach 28-29 listopada odbędą się dni otwarte, zorganizowane przy współpracy partnerów biznesowych: Proxer, Riset Polska oraz Canon Polska. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć najnowsze cyfrowe urządzenia arkuszowe i wielkoformatowe, oraz maszyny introligatorskie!

więcej »

Ruszyła rejestracja na RemaDays 2019

Rozpoczęła się rejestracja dla zwiedzających na piętnastą edycję Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw 2019. Wcześniejsza rejestracja pozwoli na oszczędzenie czasu i uniknięcie kolejek przy wejściu. Na stronie internetowej targów uruchomiony został formularz rejestracji zaproszeń.

więcej »

Nowości M4B

W szerokim portfolio firmy M4B pojawiła się rewolucyjna technologia MicroLed PureBlack oferowana jedynie przez czołowych producentów. Obraz na ekranach MicroLed jest generowany przez miliony pixeli, których rozmiar nie przekracza 1mm.

więcej »

POS świątecznie

Powoli rozpoczyna się świąteczne, zakupowe szaleństwo. Już tylko lada chwila i rozpocznie się zakupowe szaleństwo. Firmy chcące przygotować się do tego intensywnego czasu już powinny zadbać o rozwiązania reklamowo-wizerunkowe, które pomogą zwiększyć sprzedaż.

więcej »

RetailShow

Wielkimi krokami zbliżają się targi RetailShow oraz związany z nimi Retail Congress. Targi odbędą się w dniach 14-15 listopada, natomiast konferencja będzie trwać przez cały pierwszy ich dzień. Jej tematem przewodnim będzie klient. Wykłady na Retail Congress podzielone będą na trzy segmenty pod hasłami: koncept, innowacje i omnichannel.

więcej »

NEC Competence Days ProAV Solutions

W dniach 18-19.10.2018 w Wieliczce, w Centrum Hotelowo-Konferencyjnym Hotel Lenart, odbędzie się po raz dziewiąty NEC Competence Days ProAV Solutions. Na konferencji zostaną poruszone takie tematy jak najnowsze trendy w technologiach wyświetlania obrazu, ściany Led, monitory wielkoformatowe oparte na platformie Athlon 5, ściany wideo, platformy OMi oraz profesjonalne projektory instalacyjne.

więcej »

Komentarz miesiąca

Niech żyje subwersywność, czyli potencjał krytycznego myślenia!

Francuski filozof Roland Barthes w 1980 roku retorycznie pytał: „Czy najlepszą subwersją nie jest ta, która zniekształca kody, zamiast jest niszczyć?“. Subwersja zachodzi zwykle w relacji do praktyk „zawłaszczania” (ang. appropriation), ściśle związanych ze strategiami sztuki krytycznej. Te strategie sprawdzają się jednak również w relacji do komunikacji wizualnej i reklamowych kampanii.

Reklama