Kalendarium

12-14.11.2019 · InPrint, Monachium

20-21.11.2019 · Retail Show, Warszawa

20-22.11.2019 · Fast Textile, Warszawa

11-14.02.2020 · ISE, Amsterdam

12-14.02.2019 · RemaDays, Nadarzyn

NEWS
Rozstrzygnięto Art Moves 2019

Coraz więcej instytucji i ośrodków zauważa, że billboardy i sztuka mają ze sobą bardzo wiele wspólnego. Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves od dwunastu lat prezentuje i promuje tę kategorię sztuki publicznej. Do konkursu Art Moves 2019 zgłoszono niemal tysiąc prac z całego świata.

więcej »

Interaktywne kupowanie

Pomysłów na letnie promowanie produktów można mieć naprawdę wiele. Przykładem może być niezwykła, przypominająca znajdujący się pod stopami mural instalacja artystyczna stworzona na zlecenie marki Havaianas, która pojawiła się na słynnej promenadzie Venice Boardwalk w Los Angeles.

więcej »

Nad morze z Galerią Rusz

Pierwszego lipca rozpoczęła się na trójmiejskich billboardach i citylightach oryginalna wystawa prac artystycznych Joanny Górskiej i Rafała Góralskiego pt. „Toruń – miasto inspiracji”. Prace będzie można oglądać przez dwa miesiące wakacji.

więcej »

Angażując aktywistów

W czerwcu w niektórych polskich miastach, miedzy innymi w Koszalinie czy Słupsku, pojawiły się billboardy i bannery. Sugerują one, że jedynym sposobem na zachowanie bezpieczeństwa i ochronę przed wszelkim złem jest posiadanie broni.

więcej »

Coca-Cola dla środowiska

Wielkie marki coraz częściej zauważają problemy związane z ochroną środowiska. Coca-Cola podjęła w ciągu ostatnich miesięcy wiele działań łączących się z segregacją odpadów i recyklingiem butelek z tworzyw sztucznych.

więcej »

Wyświetlanie dla przyrody

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielkie możliwości ma mapping czy jak dokładne hologramy jesteśmy w stanie wytworzyć. Okazuje się jednak, że są tacy, którzy za pomocą hologramów nie tylko zamieniają oblicze zjawisk dobrze nam znanych, ale także zapobiegają okrucieństwu wobec zwierząt.

więcej »

Modułowo i elastycznie

Firma NEC Display Solutions zaprezentowała pierwszy na świecie projektor kinowy, który integruje modułowy system światła laserowego z głowicą projektora. Model NEC NC2402ML, bo o nim mowa, wykorzystuje modularne rozwiązanie, umożliwiające podłączenie modułu świetlnego odpowiedniego do jasności wymaganej w danym zastosowaniu.

więcej »

Księżyc nad Wisłą

Z okazji pięćdziesiątej rocznicy lądowania człowieka na księżycu, która wypada w tym roku, BBC Earth i Centrum Nauki Kopernik podarowali Księżyc mieszkańcom Warszawy.

więcej »

EFI na pierwszym planie

W opolskiej siedzibie firmy Atrium odbyły się tematyczne Dni Otwarte poświęcone szeroko rozumianej druku dekoracji. Pośród kilkunastu maszyn do druku wielkoformatowego, największym powodzeniem cieszyły się urządzeni EFI Pro 16h i Pro 24f.

więcej »

Liczy się umiejscowienie

O antyemigracyjnej polityce Donalda Trumpa i jego planach związanych z budową muru pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem słyszeli z pewnością nawet ci, którzy kompletnie nie interesują się polityką.

więcej »

Komentarz miesiąca

Niech żyje subwersywność, czyli potencjał krytycznego myślenia!

Francuski filozof Roland Barthes w 1980 roku retorycznie pytał: „Czy najlepszą subwersją nie jest ta, która zniekształca kody, zamiast jest niszczyć?“. Subwersja zachodzi zwykle w relacji do praktyk „zawłaszczania” (ang. appropriation), ściśle związanych ze strategiami sztuki krytycznej. Te strategie sprawdzają się jednak również w relacji do komunikacji wizualnej i reklamowych kampanii.

Reklama