Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-14.01.2021 · Viscom, Düsseldorf

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

NEWS
„Żydowska narzeczona” - Canon odtwarza dzieła sztuki

Canon i jego „Żydowska narzeczona” Rembrandta okazali się nie lada atrakcją na międzynarodowych targach reklamy i druku RemaDays. Oryginalne dzieło sztuki można podziwiać na co dzień w muzeum narodowym w Amsterdamie. Canon natomiast przygotował własną reprodukcję XVII- wiecznego obrazu poprzez zastosowanie druku warstwowego.

 

więcej »

Targi Światło

W Warszawie od blisko 30 lat odbywają się Targi Światło – największe w Polsce wydarzenie poświęcone branży oświetleniowej i miejsce spotkań dla architektów i projektantów, producentów oraz dystrybutorów. Podczas tej edycji w dniach 5-7 lutego odwiedzający mogli obejrzeć propozycje ponad 260 wystawców, a także zobaczyć 4. już odsłonę Wnętrza Otwartego – przestrzeni zaaranżowanej przez arch. Justynę Smolec.

więcej »

RemaDays Warsaw 2020

W podwarszawskim Nadarzynie na halach targowych Ptak Warsaw Expo po raz kolejny odbyły się targi RemaDays, podczas których swoje produkty i rozwiązania zaprezentowały nie tylko znane i rozpoznawalne firmy, takie jak Canon, Reprograf Grafikus, Epson czy Konica Minolta, lecz również start-upy i małe firmy reprezentujące specyficzne segmenty rynku.

więcej »

10th Polish Car Wrap Championship

Podobnie jak podczas poprzednich 9. edycji targów RemaDays, również w tym roku stoisko VISUAL COMMUNICATION stało się polem bitwy dla trzech pretendentów o tytuł mistrza Polski w car wrappingu.

więcej »

Kärcher przywraca blask świątyni

Fasadę wyjątkowego – wpisanego od 1993 na listę Światowego  Dziedzictwa Kulturowego UNESCO Kościoła Świętego Augustyna w Manili, pokryła z biegiem lat czarna skorupa zabrudzeń pochodzenia organicznego – porostów i mchów.

więcej »

Korony Reklamy i Gifts of the Lear

Branża reklamowa wybierze w konkursie Korony Reklamy 2020 najlepsze firmy i upominki w 2020 roku w 4 kategoriach. Finał konkursu połączony zostanie z wręczeniem „Koron Reklamy”, które nastąpi 12 lutego 2020 r., czyli pierwszego dnia Targów RemaDays Warsaw 2020 podczas Wieczoru Wystawców. Widzowie mogą zagłosować również w konkursie Gifts of The Year 2020 do 24 stycznia 2020.

więcej »

Ruchome twarze

Hypervsn zademonstrował technologię CES 2020 nowej generacji, która obsługuje holograficzne gry, interakcje z holograficznymi obrazami twarzy i modelowanie holograficznych obiektów 3D.

więcej »

Udawane fajerwerki w Chinach

W Szanghaju fajerwerki sylwestrowe zastąpione zostały prawie 2000 dronami. Maszyny zebrały się nad rzeką Huangp, tworząc wzór smoka i liczby 2020, symbolizującej Nowy Rok. Następnie zaprezentowany osiągnięcia, które dokonały się w kraju w ciągu ostatnich 40 lat.

więcej »

Mural oczyszcza powietrze

Na ścianie budynku osiedlowego domu kultury na poznańskich Winogradach wykonany został mural, do powstania którego użyto farb oczyszczających powietrze, wchłaniających i rozkładających niektóre składowe smogu, w tym te emitowane przez samochody.

więcej »

NEC Competence Days 2019

 W Krakowie 24-25.10.2019 odbyła się 10 edycja konferencji NEC Competence Days. To największe w Polsce wydarzenie dla integratorów sektora nowoczesnych technologii audio - wideo oraz dynamicznie rosnącego rynku meeting rooms, które obejmuje szereg prezentacji, warsztatów oraz strefę Expo.

 

więcej »

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama