Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

NEWS
Print Experience Centre. Przestrzeń inspiracji i współpracy

Fujifilm Europe uruchomiło Print Experience Centre (PEC) – innowacyjną koncepcję, mającą na celu podniesienie wartości medium druku poprzez zintegrowane doświadczenia, od wydruków fotograficznych po przemysłowe. Przestrzeń, łącząca najbardziej zaawansowane technologie i produkty z działów Graphic Communications i Photo Imaging, znajduje się w nowej europejskiej siedzibie Fujifilm w Ratingen, na obszarze projektowym o powierzchni 1200 metrów kwadratowych.

 

więcej »

Druk DTF UV. Wszystko co niezbędne w Api.pl

Api.pl oferuje pełną gamę produktów potrzebnych do druku DTF UV, w tym drukarki Gongzheng DTF UV, laminatory i folie do druku i transferu A+B. Technologia druku DTF UV umożliwia przenoszenie grafik z folii transferowej na nietypowe powierzchnie, takie jak długopisy, szkło i drewno, przy wykorzystaniu drukarek UV i specjalnej folii. Zalety DTF UV to elastyczne atramenty, które umożliwiają dostosowanie procesu drukowania do różnych potrzeb, możliwość znakowania produktów o nieregularnych kształtach i brak potrzeby korzystania z matrycy do druku UV.

więcej »

Poszerzona oferta tkanin do druku. Api.pl wprowadza Soyang

Api.pl wprowadza do oferty tkaniny do druku marki Soyang Technologies (Soyang). Firma w maju tego roku rozpoczęła współpracę z renomowanym producentem tkanin przeznaczonych do druku. Soyang jest dostawcą innowacyjnych i wytrzymałych materiałów do druku sublimacyjnego, UV i lateksowego, które nadają się do zastosowań w reklamie zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej.

więcej »

Oferta specjalna w Api.pl!. Żywiczne maszyny drukujące Epson

Firma Api.pl przygotowała specjalną ofertę na precyzyjne i ekologiczne plotery żywiczne! Rozwiązania Epson SureColor SC-R5010/SC-R5010L są idealne dla drukarni wielkoformatowych, agencji reklamowych oraz producentów materiałów do home decor.

 

więcej »

Nowe perspektywy. European Sign Expo 2023

Już w tym tygodniu odbędą się w Monachium targi European Sign Expo 2023 (23 - 26 maja 2023). Na tegorocznej imprezie wystawi się 75 dostawców, którzy zaprezentują swoje rozwiązania w zakresie oznakowania i komunikacji wizualnej. Odwiedzający zobaczą najnowsze rozwiązania w zakresie liternictwa, oznakowania i oznakowania cyfrowego, systemów wyświetlania, grawerowania i wytrawiania, wyświetlaczy, systemów LED, neonów, mediów zewnętrznych i narzędzi do znakowania.

więcej »

Już niedługo!. Akademia Technologii Zdobienia w Krakowie

Już w środę, 17.05 odbędą się organizowane przez API.PL warsztaty z Akademii Technologii Zdobienia w Krakowie! Spotkania te są dedykowane dla tych, którzy chcą rozwijać swoje biznesy poprzez poznanie nowych technik zdobienia i znakowania tekstyliów oraz gadżetów reklamowych.

więcej »

Zmiana w zespole Reprograf Grafikus. Nowy dyrektor zarządzający

Stanowisko dyrektora zarządzającego w firmie Reprograf Grafikus objął Radosław Borkowski. Do jego zadań ma należeć wzmocnienie i usprawnienie działań operacyjnych oraz opracowanie długoterminowej strategii rozwoju firmy.

 

więcej »

Jaskrawe kolory w miastach i na wsiach. Kampania przyciągająca wzrok

Krzykliwe plakaty pojawiły się w różnych zakątkach Polski - pod wiatami przystanków komunikacji miejskiej, na billboardach, na środkach komunikacji miejskiej. Wszędzie tam gdzie setki przechodniów codziennie spoglądają można napotkać hasło PiS = Drożyzna.

 

więcej »

Sony World Photography Awards. Ogłoszenie zwycięzców

W dniu 13 kwietnia br. Światowa Organizacja Fotograficzna (The World Photography Organisation) ogłosiła zwycięzców prestiżowych nagród Sony World Photography Awards 2023 podczas specjalnej gali w Londynie.

 

więcej »

Kampania Coca-Coli. Sztuka inspiracji

Najnowsza światowa kampania Coca-Coli to podróż do świata sztuki XX wieku, która pokazuje, że kultowy napój nie tylko towarzyszy ludziom od pokoleń, ale sam w sobie jest sztuką. Kluczowym elementem kampanii jest  krótki film rozgrywający się w muzeum sztuki.

więcej »

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama