Kalendarium

09-11.01.2024 · Viscom, Düsseldorf

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

30.01-02.02.2024 · ISE, Barcelona

19-22.03.2024 · FESPA, Monachium

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

NEWS
OOH w Polsce 2023. Podsumowanie roku

Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej przedstawiła informację dotyczącą wielkości rynku OOH w Polsce w 2023 roku. Dane zostały przygotowane we współpracy IGRZ i Domu Mediowego Starcom.

więcej »

Radość z IKEA. Takiej kampanii jeszcze nie było!

IKEA rozpoczyna rok 2024 kampanią informującą o stałym obniżeniu cen połowy swojego asortymentu średnio o 19 procent. Tysiące produktów wraca do poziomu cen sprzed pandemii. Marka realizuje kampanię 360 stopni promującą obniżki pod hasłem Więcej radości za mniej!.

więcej »

Nowość od Agfa. Anapurna H3200

Firma Agfa wprowadza nową generację wielkoformatowej hybrydowej maszyny drukującej Anapurna H3200. Stanowi ona znaczący krok naprzód pod względem szybkości i jakości druku.

więcej »

Terras Gauda. Estoński artysta nagrodzony

I nagrodę w 15. Międzynarodowym Biennale Projektowania Plakatu Terras Gauda zdobył Tanel August Lind z Estonii. Nagrodzie towarzyszy nagroda pieniężna w wysokości 10 000 euro.Wśród nagrodzonych znalazła się również polska artystka, Maria Nolepa.

więcej »

Wyświetlacze ePaper od Sharp/NEC. Targi ISE 2024

Sharp NEC Display Solutions Europe wprowadził na rynek nowe wyświetlacze Sharp ePaper o rozmiarach 13 i 25 cali, wyznaczając w ten sposób nową erę energooszczędnych rozwiązań Digital Signage.

więcej »

Premiera Samsunga. Pokaz dronów nad Tamizą

Firma Samsung spektakularnie uczciła premierę swojego najnowszego modelu urządzenia mobilnego Samsung Galaxy S24. Producent sprzętu zaprezentował londyńczykom 8-minutowy zachwycający spektakl dronów.

więcej »

Jakość i szybkość. Roland DG przesuwa granice

Roland DG przesuwa granice innowacji w zakresie druku dzięki dwóm innowacyjnym premierowym produktom. Do nowych rozwiązań w portfolio producenta należą biurkowy plotek płaski VersaOBJECT MO-240 i oprogramowanie PrintAutoMate, mającym na celu zapewnienie bezbłędnych procesów druku i zwiększenie wydajności druku UV.

więcej »

Aż chce się oszczędzać. Biała godzina z ING

Choć ludzie od pokoleń odkładają pieniądze na czarną godzinę to niewiele osób przyznaje, że jest to przyjemne i kuszące. Inaczej rzecz się się ma w przypadku białej godziny, która już samym kolorem sugeruje, że w grę wchodzi całkiem inna kwestia. Biała godzina oznacza nic innego jak ....

więcej »

Zdobyty certyfikat. Ecologo dla atramentów żywicznych

Atramenty żywiczne TA marki Roland DG do wielkoformatowych maszyn drukujących z serii TrueVIS AP-640 uzyskał certyfikat Ecologo.

więcej »

Lodowe piękności. Ice Festival 2023

W drugi weekend grudnia w Poznaniu odbył się Ice Festival. Do miasta zjechali artyści z całego świata, którzy specjalizują się w tworzeniu lodowych rzeźb. Przez 3 dni festiwalu odwiedzający mogli na żywo podziwiać prace rzeźbiarzy.

więcej »

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama