Kalendarium

12-14.11.2019 · InPrint, Monachium

20-21.11.2019 · Retail Show, Warszawa

20-22.11.2019 · Fast Textile, Warszawa

11-14.02.2020 · ISE, Amsterdam

12-14.02.2019 · RemaDays, Nadarzyn

NEWS
Tekstylne innowacje

Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile odbędą się w dniach 20-22 listopada w Nadarzynie koło Warszawy (Ptak Warsaw Expo). Będzie to prawdziwe święto komunikacji wizualnej z wykorzystaniem tekstyliów.

więcej »

Harvard chce robić wrażenie

Różnorodność potencjalnych zastosowań technologii Led stale się poszerza. Miejsce dla nowych ekranów znalazło się na sali wykładowej Harvard Business School. Jest to zakrzywiona ściana LED SiliconCore LED o szerokości 19 m i wysokości 6 m.

więcej »

Komunikacja wizualna w stylu eko

O akcjach minimalizujących zużycie plastiku słychać dziś z każdej strony. W końcu zrozumieliśmy, że wszechobecne tworzywa sztuczne nie są niczym dobrym nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla środowiska, w którym żyjemy. 

 

więcej »

UNICEF na Halloween

Organizacja zajmująca się pomocą potrzebującym dzieciom stworzyła nowy, cyfrowy sposób zbierania pieniędzy. Te kultowe pudełka były symbolem agencji ONZ z połowy lat pięćdziesiątych i to właśnie z nimi wiele osób kojarzy UNICEF. Z okazji Halloween pojawiła się nowa edycja tej kampanii.

więcej »

Manga w druku 3D

Fani mangi pod tytułem One Piece z pewnością ucieszą się na widok gigantycznych, drukowanych w 3D replik swoich ulubionych postaci, które powstały z okazji obchodów 20. rocznicy publikacji komiksu. One Piece to najlepiej sprzedająca się seria mangi wszechczasów. Fani mogli podziwiać wszystkie postaci stworzone z okazji show w Tajpej na Tajwanie.

więcej »

Druk 3D szkodzi zdrowiu

Drukarki 3D do komercyjnego użytku zyskały w ostatnich latach na popularności, ale jak się okazuje, cząsteczki emitowane z takich urządzeń mogą negatywnie wpływać na jakość powietrza w pomieszczeniach i mogą potencjalnie zaszkodzić zdrowiu dróg oddechowych, zgodnie z badaniami naukowców z Georgia Institute of Technology i UL Chemical Safety.

więcej »

Instalacja w Kandela Lighting

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na rozszerzenie portfolio swoich produktów poprzez instalację maszyny do druku wielkoformatowego. Od kilku miesięcy w firmie Kandela Lighting ze Szczecina, specjalizującej się w projektowaniu, produkcji oraz instalowaniu różnego rodzaju rozwiązań oświetleniowych, pracuje wielkoformatowy ploter inkjetowy Agfa Anapurna H1650i LED.

więcej »

Najnowsze maszyny na Unique 4 + 1

W dniach 7-9 września w Lipsku odbyły się targi Unique 4 + 1 . To doskonałe miejsce do prezentacji najnowszych osiągnięć w zakresie dostosowywania produktów w zakresie technologii reklamowej, wykończenia tkanin, technologii grawerowania i trofeów.

więcej »

Rozstrzygnięto Art Moves 2019

Coraz więcej instytucji i ośrodków zauważa, że billboardy i sztuka mają ze sobą bardzo wiele wspólnego. Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves od dwunastu lat prezentuje i promuje tę kategorię sztuki publicznej. Do konkursu Art Moves 2019 zgłoszono niemal tysiąc prac z całego świata.

więcej »

Interaktywne kupowanie

Pomysłów na letnie promowanie produktów można mieć naprawdę wiele. Przykładem może być niezwykła, przypominająca znajdujący się pod stopami mural instalacja artystyczna stworzona na zlecenie marki Havaianas, która pojawiła się na słynnej promenadzie Venice Boardwalk w Los Angeles.

więcej »

Komentarz miesiąca

Niech żyje subwersywność, czyli potencjał krytycznego myślenia!

Francuski filozof Roland Barthes w 1980 roku retorycznie pytał: „Czy najlepszą subwersją nie jest ta, która zniekształca kody, zamiast jest niszczyć?“. Subwersja zachodzi zwykle w relacji do praktyk „zawłaszczania” (ang. appropriation), ściśle związanych ze strategiami sztuki krytycznej. Te strategie sprawdzają się jednak również w relacji do komunikacji wizualnej i reklamowych kampanii.

Reklama