Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Wisła i Ledy

Krakowski klub piłkarski, Wisła Kraków, znalazł sposób na spłacenie 1,2 mln złotych długu. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski nie wyklucza możliwości spłaty części zadłużenia Wisły wobec gminy, poprzez zakup przez klub band reklamowych na miejski stadion przy ul. Reymonta. W przeszłości w taki sposób zadłużenie zmniejszyła Cracovia. Przeprowadzenie takiej procedury wymaga czasu oraz przestrzegania obowiązujących przepisów prawa. Wisła Kraków zmuszona jest do wynajęcia band Led przed każdym rozgrywanym w domu meczem. Klub chce jednak zakupić nośniki reklamowe i przekazać je miastu w ramach wyposażenia stadionu tak, jak miało to miejsce na innym miejskim stadionie. Wisła powołuje się na to, że w 2015 r. w taki sposób zmniejszono zadłużenie wobec gminy klubu MKS Cracovia. Urzędnicy wyjaśniają, że ewentualne rozliczenie długu za bandy Led należałoby przeprowadzić zgodnie z ustawą o finansach publicznych. Wisła została poproszona o podanie parametrów technicznych oczekiwanych band ledowych w celu przeprowadzenia badania rynku w tym zakresie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama