Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Historia w kolorach

Digital signage to nie tylko narzędzie reklamowe, ale także doskonały nośnik sztuki. Od lipca 2019 roku miasto Charlotte w Karolinie Północnej jest oficjalnie jednym z trzech najszybciej rozwijających się obszarów metropolitalnych i wielokulturowych w Stanach Zjednoczonych. Zasadniczo podwoiło ono całkowitą populację w ciągu ostatnich dwóch dekad. Wystarczy spojrzeć na niedawny wzrost zatrudnienia, PKB, podwyżki płac i koszty utrzymania, nie wspominając o niskim wskaźniku przestępczości i stosunkowo czystym środowisku z czterema odrębnymi porami roku, i nietrudno zrozumieć, dlaczego różnorodni ludzie napływają do tego miasta. Ta coraz bardziej różnorodna populacja została uchwycona i odzwierciedlona przez Unify - atmosferyczne i generatywne dzieło sztuki Second Story, które czerpie z mieszania całego spektrum kolorów w żywych szczegółach. Unify o wymiarach dwadzieścia na jedenaście metrów, które prawie przypominają kosmiczną mgławicę lub wodospad pigmentów, wystawiane jest w inauguracyjnym budynku Charlotte s Legacy Union - nowej, wielofunkcyjnej inwestycji przeznaczonej na miejsce spotkań społeczności, oddające hołd bogatej historii Charlotte i prezentujące obietnicę jej przyszłości. Być może Second Story najlepiej to ujęło, gdy powiedzieli, że ciągle zmieniający się wir kolorów Unify odzwierciedla żywotność miasta, w którym wszystkie właściwe elementy łączą się, tworząc coś nowego i pięknego. Sam wyświetlacz, zbudowany przez NanoLumens z integracją AV przez Cenero, jest obecnie znany jako największy na świecie wyświetlacz ścienny LED 4K, a dzięki genialnemu algorytmowi zespołu Second Story, Unify nigdy nie używa tego płótna do powtarzania obrazu. W rzeczywistości zachowanie każdego piksela wpływa na drugi wokół niego, zapewniając w ten sposób nieograniczone możliwości i jeszcze jedną warstwę metafory dla koncepcji społeczności. Ten utwór, jako atrakcja audiowizualna, jest jeszcze jednym powodem, dla którego Charlotte pozostała ważnym miejscem spotkań.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama