Jedno stoisko, wiele inspiracji i jeszcze więcej możliwości – Epson podczas targów Rema Days pokaże, jak elastyczny potrafi być nowoczesny druk cyfrowy. To, co zobaczą odwiedzający, będzie stanowiło wybraną częścią znacznie szerszego portfolio, ale już ona wystarczy, by uruchomić wyobraźnię i pomysły na nowe kierunki rozwoju.
© Epson
Przestrzeń stoiska będzie przeglądem realnych scenariuszy produkcyjnych – od reklamy i personalizacji po tekstylia – bez sztywnych podziałów i bez narzucania jednego modelu pracy. Wszystko to da obraz tego, w jakim kierunku rozwija się druk cyfrowy. Ekspozycja Epson na Rema Days będzie więc zaproszeniem do świata technologii, które nie zamykają się w jednym segmencie.
Druk ekosolwentowy z bliska Wyraźnym filarem ekspozycji będą ekosolwentowe maszyny drukujące, które od lat pozostają jednym z najbardziej uniwersalnych narzędzi w produkcji reklamowej. Modele SureColor SC-S8100 i SC-S9100 zaprezentują możliwości tworzenia intensywnych kolorystycznie, trwałych wydruków na szerokiej gamie mediów – od folii i banerów po materiały dekoracyjne. Uzupełnia je SureColor SC-R5000, wykorzystująca atramenty żywiczne, cenione za wysoką odporność mechaniczną i szybkie schnięcie. To połączenie technologii, które pozwala skrócić czas realizacji zleceń i jednocześnie utrzymać wysoką jakość, bez konieczności stosowania dodatkowych zabezpieczeń czy skomplikowanych procesów postprodukcyjnych.
Gwarancja stabilności Drugą, równie istotną częścią stoiska będzie świat sublimacji i personalizacji tekstyliów. Epson pokaże, jak łatwo można rozpocząć produkcję krótkich serii oraz jak płynnie przejść do pracy na większą skalę. Kompaktowa SureColor SC-F1000 w zestawie z prasą to rozwiązanie, które świetnie wpisują się w potrzeby firm oferujących gadżety, odzież promocyjną czy spersonalizowane upominki. Z kolei SureColor SC-F9500 udowodni, że sublimacja może być wydajnym, przewidywalnym procesem produkcyjnym, zaprojektowanym z myślą o stabilnej pracy i powtarzalnych efektach kolorystycznych.
DTF i DTG na żywo W obszarze DTF i DTG szczególną uwagę przyciągnie SureColor SC-G6000 prezentowana w komplecie z proszkarką i filtrem. To zestaw, który realnie zmienia sposób pracy – automatyczne nanoszenie i utrwalanie proszku termotopliwego zwiększa trwałość nadruków, poprawia jakość detali i eliminuje ręczne, czasochłonne etapy. Podczas targów urządzenie będzie pracować w połączeniu z oprogramowaniem Fiery Digital Factory Epson Production Edition V12, co pozwoli zaprezentować kompletny, spójny workflow produkcyjny – od przygotowania plików i zarządzania kolorem, po finalny nadruk. Dla użytkownika oznacza to nie tylko lepszą powtarzalność i kontrolę jakości, ale także czystsze, bezpieczniejsze środowisko pracy oraz łatwiejsze skalowanie produkcji personalizowanej. Uzupełnieniem tej strefy będzie SureColor SC-V1000, pokazująca różne podejścia do druku bezpośredniego i transferowego na tekstyliach.
|