Kalendarium

13-14.03.2018 · Retail Summit, Warszawa

15-17.02.2018 · WETEC, Stuttgart

15-17.02.2018 · TV TecStyle Visions, Stuttgart

6-9.02.2018. · ISE, Amsterdam

7-9.02.2018. · RemaDays, Nadarzyn

Bezpieczeństwo w 3D

Efektowne pomysły to domena nie tylko wielkich koncernów, wysokiego budżetu i grup specjalistów pracujących nad nimi po nocach. Niekiedy wystarczy po prostu świetny pomysł  i skromne środki potrzebne do jego zrealizowania. Saumya Pandya Thakkar i Shakuntala Pandya, dwie artystki z Indii, postanowiły wziąć w swoje ręce problem brawurowej jazdy oraz ignorowania przepisów przez kierowców, projektując pasy drogowe dające efekt trójwymiarowości. Za pomocą prostego triku optycznego, pasy przypominają blokadę drogową i wydają się unosić nad ziemią, co zmusza prowadzących do wcześniejszego naciśnięcia hamulca. Swoją drogą, ciekawe czy trójwymiarowe pasy przyjęłyby się także w Polsce, jako tańsza alternatywa dla progów zwalniających i fotoradarów.

Komentarz miesiąca

Rewolucje kwantowe i nie tylko

Socjologowie diagnozują, że najmłodsze pokolenia są konformistyczne, cenią wygodę i w zasadzie w ogóle nie odczuwają potrzeby buntu. Pojęcie „rewolucji” jest im kompletnie obce. A jeśli już mówi się o ich buncie, to jako o „buncie konserwatywnym” – cóż za oksymoron!

A jednak rewolucje – mniejszego i większego kalibru – wciąż w świecie zachodzą, dziejąc się niejako w tle naszej zabieganej egzystencji.

Reklama