Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-14.01.2021 · Viscom, Düsseldorf

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

Wyświetlanie dla przyrody

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielkie możliwości ma mapping czy jak dokładne hologramy jesteśmy w stanie wytworzyć. Okazuje się jednak, że są tacy, którzy za pomocą hologramów nie tylko zamieniają oblicze zjawisk dobrze nam znanych, ale także zapobiegają okrucieństwu wobec zwierząt. Niemiecki cyrk Roncalli postanowił zastąpić żywe stworzenia hologramami. Efekt robi piorunujące wrażenie. Cyrk ten już kilka lat temu zaprzestał wykorzystywania zwierząt dla ich własnego dobra. Zauważano jednak, że widzowie oczekujący tradycyjnej cyrkowej rozrywki czują z tego powodu pewien niedosyt. Dlatego też Roncalli postawiło na nietypowe przedsięwzięcie. W jego ramach w cyrku zamontowano specjalne projektory z nowoczesnymi obiektywami, umożliwiające wyświetlanie na scenie hologramów zwierząt. Efekt jest spektakularny. Pozwala także na używanie nowych, nietypowych rozwiązań i prezentowanie pokazów niemożliwych do osiągnięcia przy pomocy prawdziwych zwierząt. Pojawił się między innymi pomysł wprowadzenia na arenę hologramu jednorożca. Jak widać, zaawansowana technologia może zmienić oblicze nawet tak zakorzenionej w kulturze i przeszłości instytucji, jaką jest cyrk.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama