Kalendarium

13-14.03.2018 · Retail Summit, Warszawa

15-17.02.2018 · WETEC, Stuttgart

15-17.02.2018 · TV TecStyle Visions, Stuttgart

6-9.02.2018. · ISE, Amsterdam

7-9.02.2018. · RemaDays, Nadarzyn

Widowiskowe Misterium - Drukowana oprawa Paschy

Data publikacji: kwiecień 2017

Poznańskie Misterium Męki Pańskiej na stałe wpisało się w tradycję przygotowań do obchodów Wielkiego Tygodnia. Niezwykłe plenerowe widowisko, od 19 lat odgrywane na Cytadeli i co roku przyciągające tłumy widzów, to największe tego typu wydarzenie w Europie. Charakterystycznym elementem widowiska jest olbrzymi obraz przedstawiający Jezusa Miłosiernego wyłaniający się w finałowych scenach zza Golgoty. Ponieważ w zeszłym roku wizerunek uległ zniszczeniu, konieczne było wyprodukowanie nowego. Wydrukowania gigantycznego obrazu podjęła się cyfrowa drukarnia wielkoformatowa Labo Print. Druk trwał ponad 3 godziny, a jego rezultatem był obraz o długości 28 m i szerokości 12 m, znacznie większy niż dotychczas wykorzystywane wizerunki. Dzięki zastosowaniu technologii UV obraz będzie wytrzymalszy niż jego poprzednia, malowana ręcznie wersja.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Rewolucje kwantowe i nie tylko

Socjologowie diagnozują, że najmłodsze pokolenia są konformistyczne, cenią wygodę i w zasadzie w ogóle nie odczuwają potrzeby buntu. Pojęcie „rewolucji” jest im kompletnie obce. A jeśli już mówi się o ich buncie, to jako o „buncie konserwatywnym” – cóż za oksymoron!

A jednak rewolucje – mniejszego i większego kalibru – wciąż w świecie zachodzą, dziejąc się niejako w tle naszej zabieganej egzystencji.

Reklama