Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-14.01.2021 · Viscom, Düsseldorf

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

Rozstrzygnięto Art Moves 2019

Coraz więcej instytucji i ośrodków zauważa, że billboardy i sztuka mają ze sobą bardzo wiele wspólnego. Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves od dwunastu lat prezentuje i promuje tę kategorię sztuki publicznej. Do konkursu Art Moves 2019 zgłoszono niemal tysiąc prac z całego świata. Tegoroczne hasło brzmiało: „Nadciągająca katastrofa czy szansa, by uratować siebie i świat?”. Zwycięzcą konkursu został Dawid Celek. Przyznano też dziewięć wyróżnień. W ramach rzeczonego festiwalu w przestrzeni Torunia prezentowane są prace artystów z całego świata, które poruszają ważne i aktualne tematy. Na nośnikach, takich jak billboardy, citylighty i ekrany Led, które zwykle wykorzystywane są do ekspozycji reklam prezentowane są prace artystyczne odnoszące się do tematu przewodniego całej imprezy. Jednym z najważniejszych elementów festiwalu sztuki billboardowej jest międzynarodowy konkurs na najlepszą pracę billboardową organizowany corocznie. Prace do niego zgłaszane są twórczą wypowiedzią artystyczną na temat festiwalowego hasła. Jest ono wybierane w taki sposób, by korespondowało z procesami i zjawiskami społecznymi kształtującymi współczesny świat. Wyrastają z refleksji o podłożu socjologicznym, psychologicznym, filozoficznym. Są także wyrazem troski o kształt rzeczywistości, w jakiej żyjemy. Hasło, jakie w tym roku interpretowali artyści to „Nadciągająca katastrofa czy szansa, by uratować siebie i świat?”. W rywalizacji wzięło udział pięciuset trzydziestu dziewięciu artystów z sześćdziesięciu ośmiu krajów. Były to prace m.in. z Rosji, USA, Tajwanu, Chin, Macedonii, Azerbejdżanu, Wielkiej Brytanii czy Iranu. Wyjątkowo dużo prac nadesłano z Chin i Indii. Prace oceniało jury w składzie: Adam Niklewicz, Mark Titchner, Małgorzata Augustyniak, Rafał Góralski wyróżniło dziesięć prac, które zostaną pokazane na billboardach w ramach Festiwalu Art Moves 2019. Wśród nich znajdą się Dawid Celek (Polska), Marek Maciejczyk (Polska), Patrick Baumann (Szwajcaria), Cristian Brinza (Mołdawia), Salma Abbassi (Tunezja), Paweł Miszewski (Polska), Łukasz Dukowicz (Polska), Mario Estevez (Meksyk), Wei Su (Kanada) oraz Michael Mayevsky (Ukraina). Za najbardziej interesującą pracę uznano projekt, którego autorem jest Dawid Celek. Do niego powędrowałą główna nagroda konkursu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama