Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Przyłbice 3D w walce z koronawirusem

Liczba chorych zarażonych koronawirusem ciągle wzrasta, a wraz z nią rośnie też zapotrzebowanie na środki ochrony medycznej, których w polskich szpitalach ciągle brakuje. W związku z brakiem pomocy ze strony państwa, służby medyczne musiały wziąć sprawy w swoje ręce. I tak nawiązanie kontaktu pomiędzy zielonogórskim lekarzem Robertem Górskim a Łukaszem Więckiem, prezesem zarządu Fundacji Fabryka Pasji, pozwoliło na rozpoczęcie wspaniałej współpracy. Łukasz Więcek wraz ze swoją żoną Justyną przemienili własną domową farmę drukarek 3D w wytwórnię przyłbic dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zielonej Górze. Wszystko zaczęło się od znalezienia w internecie gotowego projektu przyłbicy, posiadającego rekomendację czeskiego ministerstwa zdrowia. Dzięki organizacji na mediach społecznościowych, udało się uzyskać brakujące szybki do blend w przyłbicach od pobliskich mieszkańców. Ogromne zainteresowanie sprawiło, że skromna pomoc dla zielonogórskich szpitali szybko zamieniła się w masową produkcję, w którą włączyły się cuda-wianki.pl, firmy Jefferson s Catering, Aikon oraz galeria handlowa Focus Mall, które zorganizowały folię PET do produkcji szybek oraz firma Fiberlogy, która wysłała paczkę filamentów. Dzięki zdobytym materiałom małżeństwu w dwa dni udało się wyprodukować 50 przyłbic i nie zamierzają na tym poprzestać - w przeciągu miesiąca planują wyprodukować 1,2 tysiąca sztuk. W ten sposób firmy z naszej branży przyczyniły się do pomocy służbie zdrowia. Zapraszają chętnych do współpracy – każda pomoc jest w tej chwili na wagę złota.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama