Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-14.01.2021 · Viscom, Düsseldorf

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

Modułowo i elastycznie

Firma NEC Display Solutions zaprezentowała pierwszy na świecie projektor kinowy, który integruje modułowy system światła laserowego z głowicą projektora. Model NEC NC2402ML, bo o nim mowa, wykorzystuje modularne rozwiązanie, umożliwiające podłączenie modułu świetlnego odpowiedniego do jasności wymaganej w danym zastosowaniu. Ta funkcjonalność ma kluczowe znaczenie w sytuacji konieczności optymalnego dobrania mocy światła do rozmiaru ekranu, pozwalając na wykorzystanie tego samego projektora nawet w przypadku największych widowni. Modułowa koncepcja źródła światła jest idealnym wyborem dla kin oraz innych obiektów, które chcą elastycznie dostosowywać się do wymaganej jasności. Nowy projektor to swoiste połączenie głowicy projektora NEC NP-02HD z jednym z trzech modułów świetlnych o jasności 24000, 20000 lub 18000 lumenów. Modułowe podejście umożliwia szybkie i łatwe uzyskanie pożądanej mocy wyjściowej strumienia światła w zależności od ekranu i konkretnego zastosowania. Wspomniany projektor kinowy wykorzystuje technologię laserową RB, co wpływa na wyświetlanie ostrego, praktycznie pozbawionego artefaktów szumowych obrazu, dzięki połączeniu wszystkich zalet technologii laserowej RGB z niższymi kosztami inwestycyjnymi i operacyjnymi. Urządzenie charakteryzuje się również prawie zerową konserwacją – dzięki laserowemu źródłu światła brak jest kosztów wymiany lampy i filtra oraz kosztów związanych z opłaceniem personelu serwisowego. Jego żywotność wynosi do 30000 godzin pracy. Natomiast szczelnie zamknięte źródło światła minimalizuje to wnikanie kurzu i dymu, zapewniając stałą wydajność i nie wymaga specjalnej konserwacji. Projektor jest także wyposażony w wiele zintegrowanych funkcji - opcjonalny wbudowany serwer ekranu 2TB, 2 x SDI 3G, port HDMI dla alternatywnych treści, zaawansowane funkcje sieciowe oraz interfejs GPIO z obsługą NAS.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama