Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Lakier przeciwwirusowy

 

Polska firma poligraficzna Drukma, profesjonalnie realizująca zarówno zlecenia standardowe, jak i te najbardziej nietypowe pod nowym adresem w Komornikach, wprowadziła do swojego portfolio innowacje dopasowaną do obecnych wymagań. Firma oferuje nowy lakier o działaniu przeciwwirusowym oraz przeciwbakteryjnym, który umożliwia zabezpieczenie powierzchni druków w wielu zastosowaniach, takich jak ulotki, opakowania, katalogi czy teczki, również na powierzchniach suchych. Nowe rozwiązanie zostało przetestowane klinicznie i sprawdzone przez Instytut Frauenhofer, zapewniając niemalże pełną ochronę przed bakteriami, wirusami, grzybami i pleśnią, oraz efektywną redukcję patogenów do 99,5 procenta. Znajdujący się w lakierze fotosensybilator pod wpływem działania światła przekształca tlen z powietrza w wysokoreaktywny tlen singletowy, który rozkłada patogeny na powierzchni lakieru, zapewniając permanentny i długotrwały efekt. Dodatkowo jest całkowicie nieszkodliwy dla zdrowia i nie zawiera szkodliwych biocydów i nanocząsteczek. Więcej informacji można zasięgnąć na Facebooku firmy lub na jej stronie internetowej www.drukma.pl.

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama