Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Mural w stylu Yōkai

Miasto Poznań może pochwalić się kolejnym kolorowym muralem. Na jednym z budynków poznańskich Jeżyc powstał wykonany w oryginalnym stylu obraz, obok którego nie da się przejść obojętnie. Przyciąga on uwagę nie tylko ilością kontrastów, jakie tworzą użyte w nim kolory, ale również treścią, jaką stanowi namalowany tygrys otoczonym falami, rafą koralową i mackami ośmiornicy. Nawiązuje on do japońskiej kultury yōkai, która jest ogólną nazwą na określenie mitycznych stworzeń występujących w japońskiej mitologii i tradycjach ludowych. Jego autorem jest artysta Paweł Swańczyk. Znajduje się przy ulicy Kraszewskiego 14 w Poznaniu i powstał na prośbę właścicieli otwierającej się tam knajpki Min’s Onigiri, która serwuje azjatyckie przysmaki. W ten sposób właściciele restauracji chcieli utworzyć w całym sąsiedztwie niepowtarzalny klimat inspirowany japońską kulturą. Więcej prac Pawła Swańczyka można znaleźć na stronie www.pawelswanski.com.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama